Apartamentowce "rosną" przy Kaszubskiej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 14.03.2019 / Komentarze
Inwestor planuje zakończenie prac i udostępnienie nowych mieszkań w 2020 roku

W październiku 2016 roku teren po byłym dworcu PKS znajdujący się przy ul. Kaszubskiej, znalazł nabywcę. Na zakup atrakcyjnie położonej nieruchomości zdecydowała się firma Urbaniak Inwestycje Sp z o.o. Jednak przez niemal dwa lata na pustym placu niewiele się działo. Teraz zamienił się on w teren budowy. Inwestor planuje zakończenie prac i udostępnienie nowych mieszkań w 2020 roku. Ruszyła już także sprzedaż lokali.

Powstaną tu „Apartamenty Moderno”, czyli kompleks apartamentowców, w których łącznie znajdować się będą 184 lokale o metrażach od 30,2 m2 do 125 m2. Zostaną one usytuowanych w trzech budynkach o zróżnicowanej liczbie kondygnacji, a same budynki mają odznaczać się nowoczesną termoizolacją. W obiektach mają znajdować się również podziemne garaże i windy, a przy każdym lokalu ma powstać wygodny taras. Z kolei na terenie osiedla usytuowany zostanie plac zabaw dla dzieci.

Sprzedaż mieszkań ruszyła w połowie minionego roku, natomiast pierwsi lokatorzy będą mogli wprowadzić się tu w 2020 roku, kiedy inwestycja dobiegnie końca. Oczywiście właściciele lokali będą musieli zadbać o aranżację i wyposażenie, bowiem mieszkania sprzedawane są w stanie do wykończenia. Ile zapłacą przyszli właściciele za własne cztery kąty w apartamentowcu? Dla przykładu 4-pokojowe mieszkanie o powierzchni nieco ponad 74 m2 kosztuje tu niespełna 288 tys. zł.

Dodajmy, że firma Urbaniak już wcześniej prowadziła inwestycje w naszym mieście. To ta sama, która odrestaurowała, przebudowała i zaadoptowała na mieszkania wiekowy koszarowiec stojący przy ul. Polnej. Do niej należy także trzykondygnacyjny apartamentowiec, który powstał przy zbiegu ulic: Karlińskiej i Kościuszki, w samym rogu osiedla Generalskiego. Kolejne budynki w kompleksie „Twoje Ogrody” inwestor zrealizował także przy ul. Polnej.

Tekst, foto: Marzena Góra