Autobus zamiast pociągu przez cały 2018 rok

Miasto z Wizją / 22.11.2017 / Komentarze
Trwa przebudowa linii kolejowej Szczecinek - Słupsk. Spółka Przewozy Regionalne szuka przewoźnika autobusowego

Nie znamy jeszcze rozkładu jazdy PKP na 2018 rok, ale wiemy już, że pasażerowie jadący ze Szczecinka do Słupska podróżować będą "na raty" - pociągiem i autobusem.

Jak poinformowała Spółka Przewozy Regionalne utrudnienia będące następstwem prac modernizacyjnych na torowisku, występować będą przez cały przyszły rok. W związku z tym z Miastka do Słupska i z powrotem autobusy zastąpią pociągi. PR już szukają wykonawcy przejazdów zastępczych na cały nowy rozkład jazdy.

W trakcie realizacji usługi przyszły wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia miejsc postojowych w Słupsku, Miastku i Szczecinku, gdzie w przypadku opóźnienia pociągu pojazdy będą oczekiwały na skomunikowanie bez zakłócania ruchu drogowego.

Otwarcie ofert planowane jest na 28 listopada.