Będą walczyć o Puchar Stanicy Wędkarskiej

Miasto z Wizją / 10.09.2018 / Komentarze
Bogaty kalendarz imprez sportowych "Jesiotra" jeszcze bogatszy

W czerwcu minęły dwa lata od oddania do dyspozycji szczecineckich wędkarzy Stanicy Wędkarskiej przy ul. Kilińskiego nad jeziorem Trzesiecko.

Ten jedyny tego typu na Pomorzu i jeden z nielicznych w Polsce obiekt jest prawdziwą dumą naszych wędkarzy. Ostatnio naszą stanicę podziwiał szef polskich wędkarzy - prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego Teodor Rudnik, który przebywał w Szczecinku na zawodach wędkarskich zorganizowanych przez miasto i organizację "Wędkarze bez barier".

W rozmowie z naszym dziennikarzem nie krył zachwytów nad domostwem wędkarskiej braci. Jednocześnie bardzo chwalił działania władz miasta na rzecz rozwoju sportu wędkarskiego w Szczecinku.

Nasi wędkarze nie zapomnieli o drugich urodzinach stanicy. Stąd też pomysł, by i tak napięty sportowy kalendarz Koła PZW "Jesiotr" wzbogacić o jeszcze jedną super imprezę wędkarską - Zawody o Puchar Stanicy Wędkarskiej.

Wielkie łowienie na Trzesiecku będzie miało miejsce w niedzielę 16 września.

- Zawody spinningowe parami z łodzi "O Puchar Stanicy" są otwarte, mogą w nich wziąć też udział wędkarze spoza Szczecinka - mówi "Miastu z Wizją" szef "Jesiotra" Andrzej Pilzek.

- Zbiórka wędkarzy (na stanicy) o godz. 6, rozpoczęcie zawodów godzinę później. By wziąć udział w zawodach trzeba telefonicznie dokonać rejestracji - tel. 692 465 287 w nieprzekraczalnym terminie do środy 12 września włącznie. Gwarantujemy atrakcyjne nagrody oraz gorący posiłek dla uczestników. Istnieje możliwość wypożyczenia łodzi.

Opłata startowa wynosi 200 zł od pary. Niniejszą kwotę należy wnieść na konto: Koło PZW „Jesiotr":

Bank Spółdzielczy w Jastrowiu Oddz. Szczecinek 62 8935 0009 1300 3259 2000 0010

Jak powiedział nam prezes A. Pilzek, zawody "O Puchar Stanicy" zostały wpisane do kalendarza stałych przedsięwzięć sportowych Koła PZW "Jesiotr".