To będzie pierwsza taka klasa muzyczna

Miasto z Wizją / 14.02.2018 / Komentarze
O tym, czy powstanie, zadecyduje ilość zgłoszeń

To z całą pewnością dobra wiadomość dla tych rodziców, których pociechy od przyszłego roku szkolnego rozpoczną naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej, a które chciałyby jednocześnie rozpocząć swoją przygodę  z edukacją muzyczną. Dotychczas pogodzenie zajęć szkolnych oraz tych odbywających się w Szkole Muzycznej nastręczać mogło wielu kłopotów, zwłaszcza „logistycznych”. Teraz znaczna część z nich zniknie. To za sprawą wspólnej inicjatywnie dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego oraz Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga. Placówki postanowiły połączyć swoje siły i ułatwić rodzicom prowadzenie wszystkich zajęć.

- Jest to bardzo ciekawa inicjatywa, aby – jeśli zgłosi się odpowiednia ilość chętnych, w Szkole Podstawowej nr 6 utworzyć I klasę szkoły muzycznej. Niezależnie od tego, w jakiej części miasta dane osoby mieszkają, jeśli zdecydują się, żeby ich dziecko od I klasy poszło do Szkoły Muzycznej, to powinni dziecko posłać do SP 6, gdzie taka klasa powstanie - mówi nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

- Dzisiaj wygląda to tak, że jeżeli mamy dziecko, które idzie do I klasy i chcemy posłać je do szkoły muzycznej, to dziecko najpierw chodzi do którejś szkoły w Szczecinku, potem kończy lekcje np. o godz. 12, idzie do domu i potem o godz. 16 trzeba je zawieźć do szkoły muzycznej. Tymczasem porozumienie pomiędzy dyrektorkami Szkoły Muzycznej i SP 6 mówi o tym, że jeżeli powstanie ta klasa muzyczna, to dzieci będą uczyły się w „szóstce” do godz. 12, a następnie będą przez opiekunów szkoły odprowadzani na lekcje właśnie do Szkoły Muzycznej. Tam przez około dwie godziny będą trwały dalsze zajęcia. Po ich zakończeniu, ok. godz. 14 dziecko będzie można odebrać do domu i nie trzeba będzie po południu z nim jeździć do szkoły – dodaje nasz rozmówca.

Trzeba przyznać, że tego typu rozwiązanie może okazać się niezwykle pomocne dla wielu rodziców, pozwalając zaoszczędzić im czas na dojazdy do szkół, a dzieciom pozwolą cieszyć się dłuższymi wolnymi popołudniami. Jednak o tym, czy taka klasa powstanie, zadecyduje ilość chętnych, którzy postanowią skorzystać z takiego rozwiązania. Dodajmy, że zapisy do pierwszych klas szkół podstawowych ruszą już w marcu.

Tekst: Marzena Góra
Foto: chorleywood.sch.uk