Betlejemskie Światło Pokoju w Szczecinku

Miasto z Wizją / 21.12.2018 / Komentarze
Mieszkańcy mogą podzielić się symbolicznym płomieniem odwiedzając Urząd Miasta

Dziś (czwartek, 20 grudnia) przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego odwiedzili szczecinecki Urząd Miasta. Wizyta harcerzy w ratuszu w okołoświątecznym okresie oznaczać może tylko jedno – do naszego miasta dotarło już Betlejemskie Światełko Pokoju.

Płomyk, który „podróżuje” z betlejemskiej Groty Narodzenia docierając do niemal wszystkich europejskich krajów, symbolizować ma pokój, nadzieję oraz braterstwo. Idea „sztafety” i przekazywania sobie z rąk do rąk symbolicznego ognia, kontynuowana jest już od 28 lat. Tegoroczne hasło sztafety to „Światło, które łączy”. Nawiązuje ono do rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego. Ma zwrócić uwagę na to, co nas łączy.

Betlejemskie Światełko Pokoju z rąk harcerzy odebrał burmistrz Daniel Rak. W krótkiej uroczystości wzięli udział również wiceburmistrzowie Szczecinka.

Teraz również pozostali mieszkańcy naszego miasta mogą się dzielić symbolicznym płomieniem. Betlejemskie Światło Pokoju jeszcze tego samego dnia zostało udostępnione wszystkim odwiedzającym szczecinecki Urząd Miasta. Czeka ono na nas na parterze ratusza, w biurze obsługi interesanta.

Tekst: Marzena Góra

Zdjęcia: Mateusz Ludewicz