Bezdomne koty proszą o głosy

Miasto z Wizją / 20.01.2016 / Komentarze
Szczecineckie schronisko walczy w internetowym plebiscycie o zapas suchej karmy

Właśnie ruszył kolejny internetowy konkurs, w którym nagrodą jest pokaźny zapas suchej karmy dla kotów. O te przysmaki walczą także podopieczni szczecineckiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Jednak aby im się udało, potrzebują pomocy mieszkańców.

Ci jedyne, co muszą zrobić, to oddać swój głos na placówkę w plebiscycie. Karma trafi do pięciu polskich schronisk, które zdobędą największą liczbę głosów.

- Jeśli uda się nam zdobyć tyle głosów, aby być w pierwszej piątce, to nasze koty dostaną suchą karmę. Jesteśmy oczywiście „najmniejsi” w tej całej stawce, bo jak tu równać się z takimi miastami, jak Warszawa, Gdańsk, Lublin… czy ze Schroniskiem w Korabiewicach, które ma 147 398 fanów.

Ale jak już jesteśmy w projekcie, to tanio skóry nie oddamy, przynajmniej nasze koty i ja mamy taką nadzieję. Nasze koty kochają suchą karmę i jest im ona potrzebna do szczęścia, szczególnie zimą – mówi Danuta Kadela, szefowa Schroniska PGK.

Każdy z mieszkańców, który chciałby wesprzeć bezdomne koty i zwiększyć ich szansę na wygraną, może oddać swój głos. A stawka – podobnie jak konkurencja - jest niemała. Szczecineckie schronisko o miejsce w pierwszej piątce będzie walczyło z jedenastoma innymi placówkami.

Aby oddać swój należy wejść na stronę https://www.facebook.com/376217272453639/app/425042714278677. Po przejściu do aplikacji należy nacisnąć „głosuj” i wybrać z listy szczecineckie schronisko. Swój głos możemy oddać raz dziennie. Konkurs potrwa do 28 lutego.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie: Schronisko w Szczecinku