Biała flota na majówkę wraca na Trzesiecko (rozkład rejsów)

Miasto z Wizją / 03.05.2018 / Komentarze
Zmianie uległy m.in. trasa jednego ze statków, cennik, rozkład przystanków i rozkład rejsów

Szczecineckie statki wypływają już w swoje pierwsze w tym sezonie rejsy po Trzesiecku. Podobnie jak w minionym roku – na wycieczkę „Księżną Jadwigą” lub „Bayernem” będziemy mogli się wybrać już w długi majowy weekend. Rejsy będą odbywały się 1,3, 5 i 6 maja. Jednak na prawdziwy wodniacki sezon nad naszym jeziorem musimy jeszcze trochę poczekać. Rozpocznie się on nieco później, bo 24 czerwca. Do tego czasu biała flota będzie pojawia się na jeziorze głównie w weekendy i święta oraz obsługując rejsy czarterowe. Wraz z rozpoczęciem wakacji zaczną one pływać codziennie, aż do połowy września. Szczecineckie statki do nadchodzącego sezonu są już gotowe. Po przezimowaniu w dokach przeszły coroczną, wymaganą kontrolę.

Amatorów wodnych wycieczek w tym roku czeka kilka zmian – zarówno jeśli chodzi o przystanek początkowy, obniżkę cen wybranych kursów jak i trasę jednego ze statków. Co się zmieni?

- W najbliższą sobotę, 5 maja będzie miało miejsce otwarcie nowego pomostu przy zamku. Wkrótce też, najpewniej w ciągu miesiąca, zmieni się przystanek początkowy i statki właśnie tu będą rozpoczynały swoje kursy. Wcześniej kursy rozpoczynały się na nieistniejącym już pomoście przy ul. Mickiewicza, natomiast póki co takim przystankiem „startowym” jest pomost przy I LO – mówi „Miastu z Wizją” Tomasz Merk, prezes zarządu Komunikacji Miejskiej.

To jednak nie jedyna nowość, jaka czeka nas w tym sezonie. – Zmieni nam się też nieco taryfa ze względu na to, że w czasie wakacji, od 24 czerwca uruchomimy dodatkowy statek, który będzie kursował z pomostu przy zamku od razu bezpośrednio na Mysią Wyspę – kontynuuje nasz rozmówca. – Do tej pory wszystkie kursy odbywały się dookoła jeziora po wyznaczonych przystankach i tu bilety kosztowały 12 zł normalny oraz 7 zł ulgowy. W tym roku wprowadzimy drugi statek, który będzie pływał właśnie od razu na Mysią Wyspę. Za taki kurs zapłacimy już mniej, bo bilety będą w cenie 10 zł normalny oraz 5 zł ulgowy. Te statki będą kursowały niezależnie od siebie.

W tym roku do swojej dyspozycji będziemy mieli osiem przystanków (w tym cztery na żądanie). Będą to przystanki: Zamek, Centrum, Restauracja Jolka, Hotel Resiedence, Hotel Viki, Trzesieka, Mysia Wyspa oraz Wieża Bismarcka. Z rozkładu zniknął przystanek znajdujący się przy ul. Mickiewicza.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk