Blisko 1,5 tysiąca uczniów rozpocznie naukę w szkołach średnich

Miasto z Wizją / 17.07.2019 / Komentarze
W tym roku o miejsca w placówkach ubiegały się dwa roczniki

Tegoroczna rekrutacja absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjów do szkół średnich od wielu miesięcy wzbudzała spore emocje wśród uczniów planujących kontynuować naukę w wybranych przez siebie placówkach. Ich niepokój wzbudzał przede wszystkim fakt, że o miejsce w szkołach średnich w tym roku ubiegają się dwa roczniki uczniów. Wspomniana rekrutacja już została zakończona. Wiadomo także, że powstanie znacznie więcej oddziałów klasowych, niż było do tej pory.

Od września naukę w szkołach ponadpodstawowych z terenu powiatu rozpocznie łącznie 1492 uczniów. 804 z nich to absolwenci szkół podstawowych, a kolejnych 688 w tym roku zakończyło naukę w szkołach gimnazjalnych. Uczyć się oni będą w 54 klasach.

Najwięcej uczniów rozpocznie naukę w klasach pierwszych w Zespole Szkół Technicznych. Tu od września uczęszczać będzie 322 nowych uczniów, którzy uczyć się będą w 10 oddziałach. Absolwenci podstawówek i gimnazjów równie chętnie składali podania do Zespołu Szkół nr 2 im. ks. Warcisława IV. Tu w 10 oddziałach naukę rozpocznie 295 pierwszoklasistów. Podobna lawina podań spłynęła także do I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety. Uczyć się tu będzie 295 uczniów klas pierwszych. Tu również powstanie 10 oddziałów.

Nieco mniej, bo 258 uczniów od 1 września dołączy w poczet uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej. Tu również konieczne było utworzenie 10 oddziałów. Z kolei w Zespole Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica powstanie 8 oddziałów, w których naukę rozpocznie 208 młodych osób. Najmniej uczniów klas pierwszych liczyć będzie Zespół Szkół nr 7 w Białym Borze. Tu w 8 oddziałach uczyć się będzie 117 pierwszoklasistów.

Tekst: Marzena Góra

Foto: study com