Blisko 5,5 tys. seniorów w Szczecinku korzysta ze zniżek

Miasto z Wizją / 12.06.2019 / Komentarze
Stale przybywa osób włączających się do programu „Aktywni 60 plus”

Od grudnia 2012 w naszym mieście funkcjonuje, cieszący się wciąż dużą popularnością wśród naszych seniorów, program „Aktywni 60 plus”. Akcja ta ma na celu zachęcanie osób starszych do korzystania ze zniżek na różnego rodzaju atrakcje lub usługi w mieście. Po ponad sześciu latach jej funkcjonowania, sądząc po liczbie zainteresowanych nią mieszkańców, można śmiało stwierdzić, że była ona dobrym pomysłem.

Przypomnijmy, że Miejska Karta Seniora wydawana w ramach programu „Aktywni 60 plus” upoważnia mieszkańców miasta, którzy ukończyli sześćdziesiąty rok życia do korzystania ze zniżek oferowanych w różnych punktach miasta. Seniorzy mogą skorzystać np. ze zniżek na basen, z tańszych biletów do kina, zapłacić mniej w aptece, jak również taniej kupić obiad w lokalu gastronomicznym czy wykorzystać rabat w miejscowym supermarkecie. Pełna lista punktów oferujących zniżki dla seniorów dostępna jest na stronie internetowej http://www.60plus.szczecinek.pl/.

Od 19 do 31 grudnia 2012 roku swoją kartę zdążyło odebrać 350 osób. Prawdziwy boom chętnych chcących skorzystać z programu „Aktywni 60 plus” odnotowano w roku 2013, kiedy wydano 3 119 kart seniora. Rok później szczecinecki urząd w tym celu odwiedziło 499 osób. Z kolei w 2015 roku do programu przystąpiło kolejnych 305 mieszkańców. W styczniu 2016 roku liczba osób uprawnionych do zniżek w ramach wspomnianego programu wynosiła 4 274. Rok później liczba ta wzrosła do 4 527. Od tego czasu koleni mieszkańcy osiągnęli odpowiedni wiek, uprawniający ich do otrzymania takiej karty. W 2018 roku wydano 337 nowych kart. Łącznie do końca minionego roku do programu „Aktywni 60 plus” przyłączyło się już 5 360 osób.

Aby móc korzystać ze zniżek, wystarczy odwiedzić Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta (parter, pokój nr 3), gdzie „od ręki” w zaledwie kilka chwil można wypełnić odpowiedni wniosek, a całość formalności zajmuje dosłownie minutę. Należy tylko podać swoje imię oraz nazwisko, datę urodzenia, meldunek i numer dowodu osobistego. Karta również drukowana jest od razu na miejscu.

Tekst: Marzena Góra
Foto: 123rf