Boisko w budowie - na osiedlu Zachód

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 13.03.2019 / Komentarze
Sportowy plac ma być gotowy latem tego roku

Osiedle Zachód - największą "sypialnię" Szczecinka budowano na przełomie lat 70/80 i w latach 80. Budowniczowie, w miarę ówczesnych możliwości inwestycyjnych" zlokalizowali na nowym osiedlu dwa boiska. Oba z przeznaczeniem nie tylko dla młodych sportowców - przy ul. Lwowskiej i Połczyńskiej.

Lata mijały, boiska, a raczej klepiska coraz mniej zachęcały do kopania na nich piłki. Ale wciąż tętniły życiem. Wreszcie po ponad 30 latach przyszła pora, by je wyremontować i przystosować do otaczającej rzeczywistości.

W międzyczasie powstało oświetlone boisko do koszykówki przy ul. Budowlanych. Jesienią Szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowa rozpoczęła remont boiska piłkarskiego przy ul. Lwowskiej. Młodzi ludzie już na nim grają.

W 2017 roku Rada Osiedla Zachód rozpoczęła starania o wyremontowanie boiska przy ul. Połczyńskiej.

- Rozmawialiśmy ze spółdzielnią, rozmawialiśmy z ratuszem. Po prostu sami nie byliśmy w stanie finansowo udźwignąć modernizacji tego boiska - mówi "Miastu z Wizją" Ryszard Pazoła, wiceprzewodniczący rady osiedlowej. - Wreszcie nasze marzenia sie spełniły, będziemy mieć, a raczej nasze dzieci i wnuki, boisko z prawdziwego zdarzenia.

Roboty trwają od jesieni ub. roku. Zadanie inwestycyjne nosi nazwę: "Wykonanie rozbudowy z przebudową boiska przy ul. Połczyńskiej w Szczecinku". Zakres prac obejmuje rozbudowę i przebudowę istniejącego boiska gruntowego wraz z wykonaniem urządzeń budowlanych. Celem jest jego zastąpienie obiektem wielofunkcyjnym o bezpiecznej nawierzchni. Co najważniejsze, przyszły zespół boisk otrzyma oświetlenie w postaci 16 reflektorów zlokalizowanych na 6 słupach.

Miasto założyło, że inwestycja zostanie sfinalizowana do końca lipca br. Jednak wcale nie wykluczono, że wcześniej.   

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk