Był Statoil, jest Circle K

Miasto z Wizją / 04.12.2017 / Komentarze
Szczecinecka stacja paliw zmieniła nazwę i logo

Właśnie z "paliwowego" krajobrazu Szczecinka zniknęła stacja Statoil. Oczywiście, nadal funkcjonuje, ale już pod inną nazwą - Circle K. Oficjalnie nastąpi to za kilka dni

- Zmiana nazwy stacji Statoil na Circle K w Szczecinku zaplanowana jest na czwartek 7 grudnia br. - mówi "Miastu z Wizją" Paulina Deryło z Biura Prasowego firmy Circle K.

- W tym dniu odbędzie się również wielkie otwarcie, podczas którego na gości będą czekać rabaty i szereg innych atrakcji. Grudniowe otwarcie stacji w Szczecinku jest częścią ogólnopolskiego procesu zmiany marki Statoil na Circle K, który docelowo obejmie sieć 352 stacji na terenie całego kraju. Zmiana marki nie będzie miała żadnego wpływu na ofertę produktową sieci. Na stacjach Circle K nadal będą oferowane tej samej wysokiej jakości paliwa. Bez zmian pozostaną także zasady funkcjonowania  programu lojalnościowego Statoil Extra.

Póki, co prace na szczecineckim obiekcie obejmowały zmianę znaków na elewacji sklepu, wiacie, myjni oraz na znakach cenowych. Zostały zorganizowane w taki sposób, aby nie utrudniać funkcjonowania stacji paliw.

Nowa marka Circle K widoczna jest już w krajach skandynawskich, gdzie proces zmiany marki dobiega końca. Teraz przyszła kolej na Polskę oraz Litwę, Łotwę i Estonię.

Czy pracownicy szczecineckiej stacji Statoil mogą się obawiać utraty pracy? Nic na to nie wskazuje. Firma w komunikacie prasowym zaznaczyła, że zmiana logotypu na stacjach w Polsce nie ma wpływu na obowiązujące umowy z klientami, partnerami czy dostawcami firmy. Jako przykład podano pilotażową stację Circle K w Opolu, gdzie pozostał ten sam personel, nie zmienił się asortyment sklepu ani oferta paliw.

Circle K należy do kanadyjskiego koncernu Alimentation Couche-Tard, który podjął decyzję o stworzeniu nowej, globalnej marki. Zastąpił tym samym dotychczasowe: Mac’s, Kangaroo Express, Circle K, Topaz oraz Statoil. W Polsce działania związane ze zmianą marki na Circle K potrwają do końca marca 2018 roku