Byłe gimnazjum dla organizacji pozarządowych

Miasto z Wizją / 21.05.2018 / Komentarze
Wiceburmistrz Daniel Rak: Program funkcjonalno-użytkowy opracowaliśmy tak, by każde ze stowarzyszeń miało osobne pomieszczenie

O tej inwestycji myślano w ratuszu już od pewnego czasu. Chodzi o gruntowny remont i adaptację budynku, w którym przez lata swoją siedzibę miało Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy. W wyremontowanym budynku siedzibę znajdą organizacje pozarządowe, które tłoczą się obecnie w obiekcie po przedwojennym hotelu przy ul. Wł. Bartoszewskiego.

O tym, że miasto ogłosiło przetarg na adaptację szkolnego budynku pisaliśmy niedawno w artykule:

Do sprawy odniósł się też w rozmowie z nami wiceburmistrz Daniel Rak.

- Mam nadzieję, że otrzymamy oferty, które będą realizowane. Chodzi mi przede wszystkim o wartość inwestycji - podkreśla burmistrz.

- Program funkcjonalno-użytkowy opracowaliśmy tak, by każde ze stowarzyszeń miało swoje pomieszczenie. Ważna rzeczą w tym projekcie jest też część socjalna, sanitarna i przede wszystkim likwidacja barier architektonicznych obiektu, chociażby winda. Zdajemy sobie sprawę, że wielu członków organizacji pozarządowych to osoby starsze. Stąd nasze działania.

Jak powiedział nam D. Rak, miasto zamierza wyposażyć stowarzyszenia, m.in. w sprzęt komputerowy.

- Taki sprzęt mamy na stanie w ratuszu, jednak ze względu na parametry użytkowania wiele komputerów w najbliższym czasie trzeba będzie w wymienić - zaznacza burmistrz.

- Oczywiście, jeszcze przed rozpoczęciem przebudowy obiektu spotkamy się z przedstawicielami stowarzyszeń i przedstawimy im propozycje, nasz pomysł na przebudowę i adaptację tego budynku.

Przypomnijmy: Inwestycja nosi nazwę: "Wykonanie adaptacji budynku Gimnazjum nr 1 na Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku".

Przyszły wykonawca będzie musiał wpierw wykonać dokumentację projektową przebudowy budynku a później poprowadzić roboty budowlane. Już wiadomo, że byłe sale lekcyjne podzielone zostaną na mniejsze pomieszczenia o charakterze biurowym. Będzie też większa sala konferencyjna a budynek otrzyma m.in. zewnętrzną windę elektryczną.

Miasto zakłada, że inwestycja rozpocznie się w czerwcu i zostanie zwieńczona na koniec grudnia br. Wartość inwestycji będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu.

Wizualizacje: Urząd Miasta Szczecinek