Było KPPD, będzie hala i centrum szkoleniowe

Miasto z Wizją / 07.01.2016 / Komentarze
Kolejnie inwestycje Kronospanu przy ul. Pilskiej

Firma Kronospan kupiła były skład Koszalińskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego zlokalizowany przy ul. Pilskiej tuż po zjeździe z wiaduktu kolejowego. Na tym terenie zaplanowała swoje kolejne inwestycje.

Jak powiedziała "Miastu z Wizją" rzecznik Kronospanu Beata Rafalo, na terenie byłego już KPPD powstanie hala. - Zostanie zbudowana w ramach Szczecineckiego Klastra Meblowego - ujawnia pani rzecznik.

Z kolei na sąsiadujących terenach Kronospan zbuduje centrum szkoleniowo - ekspozycyjne.

- W jego skład wejdzie m.in. hala wystawiennicza i budynek szkoleniowy KronoAkademia. W centrum znajdą się również pomieszczenia szkoleniowe, warsztatowe, sala do testów oraz pracownia komputerowa. W tych obiektach firmy, działające w strefie, będą mogły organizować ekspozycje swoich produktów - dodaje B. Rafalo.