Były dworzec PKS wciąż szuka właściciela

Miasto z Wizją / 26.09.2016 / Komentarze
Spółka ogłosiła kolejny przetarg na zbycie nieruchomości

Teren po byłym dworcu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej, który mieścił się przy ul. Kaszubskiej, wciąż spędza sen z powiek spółce. To za sprawą wielokrotnych, nieudanych prób zbycia tego terenu. Pomimo jego wyjątkowo atrakcyjnego położenia niemal w centrum miasta, przez blisko trzy lata brakowało chętnych na tę nieruchomość.

Wydawać by się mogło, że problemy przewoźnika z kłopotliwą nieruchomością w czerwcu tego roku dobiegły końca. Wówczas do kolejnego przetargu stanęły dwie szczecineckie firmy, spośród których spółka wybrała tę korzystniejszą. Okazało się jednak, że radość ze sprzedaży dworca była chwilowa. Szczecinecki przedsiębiorca ostatecznie wycofał się z zakupu tego terenu. Spółka ponownie wystawiła teren na sprzedaż, jednak ponownie nie znalazł on nabywcy. Starania o sprzedaż nieruchomości wciąż nie ustają. PKS ogłosił właśnie kolejny przetarg na zbycie niezabudowanych działek. Czy tym razem znajdzie się chętny? O Tym przekonamy się w najbliższy czwartek, kiedy zakończy się zbieranie ofert.

Przypomnijmy, że przetarg dotyczy dwóch sąsiadujących ze sobą działek przy ul. Kaszubskiej: nr 22/3, będącą terenem drogi publicznej oraz działkę nr 23 po dawnym dworcu o powierzchni użytkowej 1339 m2. Przyszły właściciel, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, będzie mógł posadowić tu m.in. zabudowę usługową oraz lokale mieszkalne.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk