Centrum Badań i Rozwoju już pracuje

Miasto z Wizją / 08.06.2018 / Komentarze
Unijny, naukowy obiekt nosi imię Romana Jańczaka

Dziś Kronospan się otwierał. Najpierw przedszkole zakładowe przy ul. Grudziądzkiej - piszemy o tym w artykule:

a później Centrum badawczo - Rozwojowe. Nowy, okazały i piękny obiekt został zbudowany na terenach pokolejowych przy ul. Waryńskiego. Nosi imię Romana Jańczaka, nieżyjącego już byłego pracownika i dyrektora Zakładów Płyt Wiórowych a później Kronospanu.

Nie obyło się, co jest już nie tylko szczecinecką tradycją, bez uroczystego przecięcia wstęgi. Dokonali tego m.in. prezes Kronospanu Tomasz Jańczak oraz wiceburmistrz Szczecinka Daniel Rak.

Później przyszła pora na przywitanie gości i prezentację obiektu. Trzeba przyznać, że liczne stanowiska badawcze oraz ich wyposażenie robią wrażenie.

CBR kosztowało około 20 mln zł, a jego samo wyposażenie - niemal połowę tej kwoty. Jak powiedział prezes Jańczak, obiekt w Szczecinku powstawał rok czasu.

Centrum to nie tylko stanowiska do badań naukowych. To również sale wykładowe dla studentów Wydziału Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej.

Tuz obok Centrum powstaje obiekt hotelowy. Będzie służył nie tylko studentom, ale też m.in. pracownikom firm kooperujących z Kronospanem, którzy w Szczecinku przebywają na delegacji służbowej czy tez gościom szczecineckiej firmy.

Jak zaznaczył podczas otwarcia prezes Tomasz Jańczak, Kronospan zdecydował się na naukową inwestycję, gdyż uważa, że to przyszłość firmy, że pomoże ona w doskonaleniu produktów wytwarzanych w Krono.

Budowa obiektu została sfinansowana przy wsparciu funduszy unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.