Centrum pierwszej pomocy, nurkowanie i miejsce spotkań

Miasto z Wizją / 12.06.2018 / Komentarze
To kolejne szczecineckie inicjatywy, które otrzymają dofinansowanie z kasy województwa

Jak już informowaliśmy dzięki wsparciu mieszkańców organizatorzy Art Pikniku otrzymają 10 tys. złotych mających przyczynić się do powstania w naszym mieście kolejnego wielkoformatowego muralu. Projekt pn. „Muralovy Szczecinek” za sprawą głosów internautów otrzyma dofinansowanie z „Programu Społecznik”. To jednak nie jedyne pieniądze, które trafią do naszego miasta i pozwolą na realizację również innych zadań.

Wśród inicjatyw, których pomysłodawcy aplikowali o środki ze wspomnianego programu, znalazł się także projekt stworzenia w Szczecinku Powiatowego Centrum Nauki Pierwszej Pomocy WOPR. Jak można przeczytać w opisie projektu inicjatywa ta jest innowacyjnym pomysłem WOPR WZ mającym na celu nie tylko promocję wykorzystywania umiejętności udzielania pierwszej pomocy w życiu codziennym, ale również sprawdzenia siebie dzięki elektronicznej wizualizacji efektywności prowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na utworzenie takiego centrum również przyznano dofinansowanie w wysokości 10 tys. złotych.

Taka sama kwota przyznana w ramach „Programu Społecznik” wesprze kolejną szczecinecką inicjatywę pod hasłem „Kwiat zakwitnie - beton zniknie!”, z którą wyszło Stowarzyszenie Atut. Jak możemy przeczytać w opisie projekt ten  „To wspólne działanie społeczności: uczestników i kadry Warsztatu Terapii Zajęciowej, Rady i mieszkańców osiedla „Zachód”, dzięki któremu poprawimy estetykę najbliższego otoczenia. Barwne otoczenie zachęci wszystkich do wspólnego spędzania czasu wolnego”.

Dofinansowanie z programu otrzyma także działająca od kilku lat na terenie naszego powiatu Fundacja Przyjaciele Języka Migowego. Zadanie, którego za otrzymane środki chcą podjąć się członkowie fundacji, będzie przebiegać pod hasłem „Migiem pod wodę”. Do dyspozycji osób niesłyszących trafi blisko 6 tys. zł. Środki te pozwolą na zorganizowanie spotkania dla osób niesłyszących, w ramach którego będą mieli oni okazję zanurkować w jeziorze Ińsko, a następnie spędzić czas przy grillu.

To jednak nie koniec. Do naszego powiatu trafi kolejne 10 tys. zł, o które aplikowało Stowarzyszenie Gmina z Pomysłem. Pieniądze zostaną przeznaczone na zorganizowanie miejsca spotkań dla mieszkańców pobliskiego Sępolna Wielkiego. „Cztery pory roku, które łączą pokolenia. Nowe miejsca spotkań dla mieszkańców” to inicjatywa zakładająca stworzenie zintegrowanej strefy wypoczynkowo-sportowej w miejscowości Sępolno Wielkie, z której mieszkańcy oraz turyści odwiedzający region będą mogli korzystać bez względu na warunki pogodowe - przez cztery pory roku.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk