Chcesz otrzymać dofinansowanie na nowy piec? Ruszyło przyjmowanie ankiet

Miasto z Wizją / 20.05.2019 / Komentarze
Można otrzymać 7,5 tys. złotych na wymianę kotła, a na termomodernizację budynku od 25 do 50 tys. złotych

Jak informowaliśmy kilka dni temu, szczecinecki Urząd Miasta ma zamiar starać się o otrzymanie środków z kasy Urzędu Marszałkowskiego na walkę ze smogiem. Pokaźne środki, które można otrzymać, docelowo trafią do mieszkańców i pozwolą na wymiany kotłów oraz termomodernizacje budynków. Zanim jednak tak się stanie urzędnicy sprawdzą, czy są osoby zainteresowane pozyskaniem pieniędzy na inwestycje we własne nieruchomości. O wspomniane środki będzie mógł aplikować każdy mieszkaniec Szczecinka mający na swojej posesji, m.in. piec opalany węglem.

- W tym celu przeprowadzamy ankiety. Dotyczą one tego, czy mieszkańcy są zainteresowani wymianą starego kotła lub pieca opalanego węglem i podłączenia się do sieci ciepłowniczej miasta lub, jeśli jest to niezasadne ekonomicznie, wymianę na nowszej generacji kocioł ciepłowniczy. Dotyczy to mieszkańców Szczecinka, którzy mają akt własności domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego, jak np. mieszkania w kamienicy – mówi wiceburmistrz Maciej Makselon.

Mieszkańcy, którzy są zainteresowani szansą na otrzymanie dofinansowania na wymianę kotłów opalanych węglem, a także przeprowadzenie termomodernizacji swojej nieruchomości, mogą już wypełnić stosowna ankietę i tym samym zaznaczyć zapotrzebowanie na takie działania.

Ankietę można otrzymać w Biurze Interesanta Urzędu Miasta, a także pobrać ją ze strony internetowej. Ankieta dostępna jest dla mieszkańców TUTAJ. Znajdziemy tu również treść ogłoszenia dotyczącego możliwości dofinansowania oraz regulamin.

Przypomnijmy, że jednostkowe dofinansowanie, jakie mieszkaniec może otrzymać, wynosi 7,5 tys. złotych na wymianę  kotła. Drugim działaniem jest termomodernizacja budynków jednorodzinnych. W przypadku przeprowadzenia częściowej termomodernizacji budynku jednorodzinnego wraz z likwidacją istniejącego źródła ciepła opartego o spalanie węgla - to są dwie rzeczy, które trzeba wykonać – można otrzymać 25 tys. złotych. Można także wykonać pełną termomodernizację budynku wraz z likwidacją kotła i w tym przypadku można otrzymać 50 tys. złotych.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk