Ciąg dalszy "świetlnych" inwestycji w Szczecinku

Miasto z Wizją / 08.05.2018 / Komentarze
Miasto poszukuje wykonawcy projektu oświetlenia kolejnych 11 obiektów, m.in. ulic, parkingów, chodników, ścieżek rowerowych i wybiegów dla psów

Jak już pisaliśmy, w Szczecinku dobiegła końca budowa nowego oświetlenia. Nowe, jaśniejsze i oszczędniejsze oświetlenie ledowe otrzymało 41 ulic. Koszt inwestycji to blisko 1,5 mln zł. Warto podkreślić, że 85 proc. kwoty, którą spożytkowaliśmy na realizację budowy nowoczesnego oświetlenia pochodziło z funduszy unijnych. Prace przy odbiorze inwestycji ratusz zakończył tuż przed świętami wielkanocnymi. Roboty trwały blisko dwa lata.

- Praktycznie na terenie całego miasta przeszliśmy z żółtego oświetlenia sodowego na jaśniejsze, ledowe. To system mający znacznie większą żywotność w porównaniu do lamp sodowych - mówi "Miastu z Wizją" wiceburmistrz Daniel Rak.

Niejako przy okazji miasto postanowiło dodatkowo oświetlić 14 obiektów. To inicjatywa radnych Rady Miasta i Rad Osiedlowych.

Inwestycja właśnie jest realizowana. Jakie ulice i obiekty na terenie miasta będą „jaśniejsze”? A więc: Szarych Szeregów, Winniczna w kierunku ulicy Cieślaka, Sójczej, Wypoczynkowa, Wyścigowa i teren przy ulicy Sadowej i W. Bartoszewskiego, Lelewela, Nowa 1-5 i Myśliwska 4-7, Koszalińska oraz Mierosławskiego.

To nie wszystko. W ramach inwestycji zostanie też przeprowadzona budowa oświetlenia terenu przy ul. Wyszyńskiego 27-35, przebudowa drogi - ulicy Szarych Szeregów i Bocznej w zakresie budowy instalacji oświetlenia drogowego oraz budowa oświetlenia w parku miejskim, na terenie garaży przy ulicy Narutowicza oraz bieżni lekkoatletycznej przy SP nr 7. Ratusz zaplanował, że inwestycja zostanie zrealizowana do 31 lipca br.

To nie wszystko, jeżeli chodzi o budowę nowego oświetlenia w Szczecinku. Miasto poszukuje właśnie wykonawcy projektu oświetlenia kolejnych 11 obiektów, m.in. ulic, parkingów, chodników, ścieżek rowerowych i wybiegów dla psów. Zakłada się, że projekt powinien zostać zwieńczony do 31 lipca br.

O jakie obiekty chodzi? Otóż nowe oświetlenie otrzyma parking i chodnik przy ul. Zamkowej, droga przy ul. Strażackiej 3, chodnik i ścieżka rowerowa przy ul. Jagiełły 56 a-e na odcinku o długości ok. 80 m, plac zabaw i śmietnik przy ul. Limanowskiego 20, teren projektowanego wybiegu dla psów przy ul. Wodociągowej, wybieg dla psów przy ul. Kościuszki, chodnik i droga przy ul. Kopernika na odcinku o dług. ok. 90 m przy Niepublicznym Przedszkolu „Słoneczko, teren przebudowanego chodnika przy ul. Bagiennej na odcinku o dług. ok. 220 m - od ul. Winnicznej do garaży przy ul. Wyszyńskiego, droga przy ul. Krajobrazowej od skrzyżowania z ul. Turystyczną na odcinku o dług. ok. 130 m, chodnik i droga przy ul. Warszawskiej na odcinku o dług. ok. 130 m od ul. Klasztornej - do ul. Warcisława IV oraz droga osiedlowa przy ul. Polnej 33a-g o dług. ok.  160 m.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Marzena Góra