Co widzą kamery monitoringu cz. 38

• Tv
Miasto z Wizją / 03.11.2019 / Komentarze
Tym razem dewastację auta, niszczenie przystanku i wandalizm na placu zabaw

Kamery miejskiego monitoringu widzą znacznie więcej, niż mogłoby nam się wydawać. Na co dzień nie zwracamy na nie zbytniej uwagi, jednak warto pamiętać, że czujne oko zawsze ma na nas baczenie. To właśnie dzięki nim nie raz już funkcjonariuszom szczecineckiej Straży Miejskiej oraz policji udało się nie tylko namierzyć, ale i schwytać „rzezimieszków” niszczących miejskie lub prywatne mienie, wszczynających burdy czy zaczepiających innych przechodniów.

Tym razem czujne oko kamery przyuważyło m.in. mężczyznę, który przechodząc obok zaparkowane samochodu, postanowił wyżyć się na aucie uszkadzając antenę. Pierwsze podejście nie przyniosło oczekiwanych przez niego „rezultatów”, więc spróbował jeszcze raz, aż w końcu poszedł dalej w swoją stronę.

Operatorzy monitoringu miejskiego od jakiegoś czasu obserwowali także znaną już i doskonale małoletnią mieszkankę Szczecinka. Niestety dziewczynka „wsławiła” się jedynie aktami wandalizmu, których dopuszcza się regularnie – głównie na terenie centralnego placu zabaw m.in. przewracając kosze na śmieci i dewastując znajdujące się tu urządzenia do zabaw. Jednak i inne rejony miasta nie są w stanie uchronić się przed jej niszczycielską ręką. Podobnie jak jej pies – niemy świadek i mimowolny „współudziałowiec” jej występków.

Tekst: Marzena Góra

Wideo" Straż Miejska w Szczecinku