Czas na gospodarza jeziora Rokitno

Miasto z Wizją / 12.04.2016 / Komentarze
Wierzchowo i Wielimie czekają

Trwają procedury przetargowe mające na celu wyłonienie użytkownika rybackiego na obwodach jezior Wierzchowo i Wielimie. Jak pisaliśmy na początku kwietnia w artykule:

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu nie zakończył jeszcze procedur przetargowych. - Wędkarze muszą się uzbroić w cierpliwość - mówi "Miastu z Wizją" Anna Małysz, rzecznik prasowy poznańskiego RZGW.

Teraz poznańscy wodniacy ogłosili konkurs na oddanie w użytkowanie kolejnych 6 jezior. Na wykazie znajduje się jezioro Rokitno położone w sąsiedztwie jeziora Rybno (mniej więcej o tej samej powierzchni lustra wody) przy drodze gminnej z Sitna do m. Dziki.

Ten dość płytki akwen jest atrakcyjny pod względem wędkarskim. Można tam złowić dorodnego lina, karasia, a nawet karpia. Otwarcie ofert w konkursie na Rokitno nastąpi 31 sierpnia br.

Jeżeli wszystko pójdzie bez problemu, jeszcze jesienią (RZGW Poznań planuje, że do 28 października) poznamy nowego użytkownika Rokitna. Warto dodać, że akwen jest położony: "na cieku bez nazwy w zlewni rzeki Nizica - nr 1".

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Sławomir Włodarczyk, mapa.szukacz.pl