Czeka nas moc niezapomnianych atrakcji

• Tv
Miasto z Wizją / 02.07.2017 / Komentarze
Piąty jubileuszowy Art Piknik Festiwal zaprasza

Od piątku do niedzieli, 21-23 lipca w Szczecinku rozgości się Art Piknik Festiwal. Tegoroczna impreza będzie jubileuszowa - piąta.

Podczas trzech niezwykłych festiwalowych dni mieszkańcy Szczecinka i ich goście będą mogli obcować z muzyką, teatrem ulicznym i sztuką na najwyższym poziomie.

Będzie się działo!

W tym roku w Szczecinku będziemy gościć m.in. Leszka Możdzera, Raya Wilsona, Bibobit, Fu, Magdalena Górecka Band, Free Dub Press (Anglia) oraz Velvet Alibii (Irlandia).
Podczas sobotniego (22 lipca) wieczoru usłyszymy art piknikowy - jubileuszowy projekt muzyczny: Art Piknik Band, który poprowadzi Rafał „Lambada" Zabuski wraz z Robertem Duncanem (Banned Sauce). Projekt utworzą muzycy zaprzyjaźnieni z art piknikową sceną. Wszystkich ich łączy przyjaźń oraz miłość do muzyki i Szczecinka. Gościem specjalnym projektu będzie Małgorzata Ostrowska i Piotr Zander (przed laty muzycy legendarnej kapeli "Lombard". Oprócz nich na scenie pojawi się Al i Jim z Banned Sauce, Anna Nolan i Rohan Amstrong z Velvet Alibi, Tom Warner, Graig White, Magdalena Górecka, Kuba Szuba. Nie zabraknie też sekcji dętej: Paweł Krawczonek (Jazz Riders), Maciej Prokopowicz, Patryk Rynkiewicz, Krzysiek Kuśmierek, Kacper Krupa. Nie jest to jeszcze pełen skład Bandu.

Miłośnicy teatrów ulicznych będą mogli podziwiać m.in. spektakle: Pławna 9 - „Uratuj słoneczko" (w spektaklu zagra Księżna Jadwiga), Teatr Snów „Wyspa" wg Burzy Szekspira oraz Darek Miliński „Tort żywiołów".

Z kolei w performansie wezmą udział m.in. znani Polscy malarze Tomasz Lubaszka i Michał Bajsarowicz. Do projektu Darek Miliński zaprosił także szczecinecką malarkę Monikę Kolosz-Perz oraz Jarka Kopałę, malarza, muzyka znanego m.in. z formacji Hammer.

Piąty Art Piknik rozpocznie wystawa rzeźb ceramicznych Kazimierza Kalkowskiego, która odbędzie się w czwartek 20 lipca w Galerii Miejskiej. W murach szczecineckiego zamku będziemy mogli zobaczyć również wystawę malarstwa Tomka Lubaszki a także wystawę rzeźb Dominiki Rumińskiej - młodej artystki pochodzącej ze Szczecinka.

Atrakcji nie zabraknie też w ART WIOSCE (na terenie hali Ślusarnia).
W tym roku będzie to jeszcze bardziej wyjątkowe miejsce, gdyż w pomoc przy zaaranżowaniu tej przestrzeni zaangażuje się jeden z najlepszych polskich scenografów Jarek Koziara. Jego wyjątkowe dzieła ozdabiały wiele polskich festiwali a także studia telewizyjne podczas finałów WOŚP. Na terenie Ślusarni zostanie postawiony duży namiot, dzięki czemu wydarzenia artystyczne będą mogły odbywać się bez względu na warunki pogodowe.
W piątkowy (21.07) oraz sobotni (22.07) wieczór Ślusarnia będzie miejscem After Party, gdzie nie tylko przy muzyce elektronicznej w wykonaniu DJ festiwalowicze będą mogli bawić się do białego rana.

Na DJ scenie zobaczymy m.in. DJ Wemblaya w projekcie z Lambadą, Przemka Knopika oraz Jacka Kuleszę w projektach Dance.
Niedzielny dzień (23.07) organizatorzy planują otworzyć tradycyjną paradą teatrów ulicznych, artystów oraz mieszkańców. Tegoroczna parada przejdzie spod nowo powstałego muralu autorstwa Darka Milińskiego na teren Ślusarni. Paradę poprowadzi Księżna Jadwiga.
Niedziela to całodniowe działania w ART Wiosce. To tam podobnie, jak w ubiegłym roku powstanie przestrzeń dla najmłodszych art piknikowiczów. Wśród atrakcji nie zabraknie teatrów ulicznych, szeregu warsztatów artystycznych: teatralnych, malarskich, bębniarskich i innych.
Na terenie Ślusarni zobaczymy też plenerową wystawę prac jednego z bardziej rozpoznawalnych współczesnych malarzy: Michała Bajsarowicza.

Rzecz oczywista, będzie również Jarmark Księżnej Jadwigi. Podczas dnia niedzielnego teren Ślusarni nieodpłatnie zostanie użyczony lokalnym artystom, rzemieślnikom oraz wytwórcom ekologicznej żywności, aby mogli zaprezentować siebie i swoje wyroby.
- Mamy jeszcze wolne miejsca, prosimy o zgłoszenia - apelują organizatorzy. - W tym roku chcemy również zorganizować szereg spotkań i wykładów propagujących zdrowy tryb życia i zdrowe odżywianie. Jeden z wykładów poprowadzi dietetyk Ewa Janowicz: „Sztuka zdrowego odżywiania".

Będą też koncerty. Na scenie usłyszymy m.in.: Banned Sauce (Anglia),
Velvet Alibii (Irlandia) a także Małą Rybę, Przemka Knopika, Jacka Kuleszę i wielu innych artystów. Po koncertach zapraszamy wszystkich na Jam Session.
Akademia Ratownictwa Medycznego zabezpieczy teren Ślusarni pod kątem medycznym.
Jak zastrzegli organizatorzy, to nie jest końcowy program Festiwalu. Prosimy śledzić stronę wydarzenia, gdzie na bieżąco będziemy zamieszczać informacje dotyczące Art Pikniku.
Zaglądajcie również na stronę www.artpiknik.pl
Wszelkie informacje pod adresem mailowym rafal@artpiknik.pl
Organizatorzy: Samorządowa Agencja Promocji i Kultury "SAPIK" oraz ART PIKNIK TEAM.

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY.

Tekst i foto: Organizatorzy

Opracowanie: Sławomir Włodarczyk