Czysta woda na szczecineckich plażach

Miasto z Wizją / 13.06.2017 / Komentarze
Sezon kąpielowy czas zacząć!

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Szczecinku zakończyła badania wody na kąpieliskach zlokalizowanych na jeziorze Trzesiecko, tj. plaży Miejskiej przy ul. Mickiewicza, na Mysiej Wyspie i plaży Wojskowa przy ul. Kilińskiego.

- Dla wszystkich miłośników kąpieli w naszym jeziorze mam dobrą wiadomość - mówi "Miastu z Wizją" Wiesław Kulik, zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

- Badania przeprowadzone na plaży Miejskiej, na Mysiej Wyspie i na plaży Wojskowej nie wykazały, by w wodzie występowały jakiekolwiek zanieczyszczenia. Woda jest zgodna z wymogami sanitarnymi

Ustawa Prawo wodne nakłada obowiązek zbadania przez sanepid wody na kąpielisku bezpośrednio przed sezonem.

- Później, ale nie rzadziej niż dwa razy w miesiącu, czynić to będzie organizator kąpieliska, czyli miasto - dodaje W. Kulik.

- Z tym, że badania wody nie muszą być już wykonywane w naszym laboratorium. Niemniej jednak, ich wyniki muszą nam zostać przedstawione do zatwierdzenia. Będziemy podejmować interwencję, zawsze, gdy posiądziemy wiedzę, że z wodą dzieje się coś niepokojącego. Nic nie będzie się działo poza naszym dozorem epidemiologicznym –zapewnia nasz rozmówca.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta, szczecinecki sezon kąpielowy potrwa od czwartku 15 czerwca (Boże Ciało) do czwartku 31 sierpnia.