Daniel Rak zdecydowanie prowadzi w wyścigu o fotel Burmistrza Szczecinka

Miasto z Wizją / 18.10.2018 / Komentarze
Czy kandydat Koalicji Obywatelskie PO-N wygra wybory w I turze? Jego wynik cały czas oscyluje wokół 50 procent

Po zamknięciu lokali wyborczych komisje przystąpiły do obliczana głosów oddanych przez mieszkańców w Wyborach Samorządowych 2018.

Rachowanie trwa. W wyborach na Burmistrza Szczecinka Daniel Rak nokautuje konkurencję. Kandydat Koalicji Obywatelskiej wygrał w wszystkich obwodach wyborczych - 12, skąd dostępne mamy wyniki. Jego rezultat oscyluje wokół 50 procent. Czy w Szczecinku będzie druga tura wyborów burmistrzowskich? Tego dowiemy się niebawem.

Ewentualna dogrywka między kandydatami, którzy uzyskali dwa najlepsze wyniki zaplanowana jest na niedzielę 4 listopada.

Na drugim miejscu znajduje się kandydatka PiS Joanna Pawłowicz - około 25 proc., na trzecim kandydat Porozumienia Samorządowego Wiesław Suchowiejko - 11,7 proc., na czwartym Krzysztof Berezowski - 10,5 proc. oraz na piątym miejscu Marcin Bedka - 4 proc. głosów.

Ilość głosów na poszczególnych kandydatów z 12 Obwodowych Komisji Wyborczych:

Daniel Rak - 4072

Joanna Pawłowicz - 2122