DKF wraca po wakacjach

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 09.09.2019 / Komentarze
"Synonimy", "Ułaskawienie" i "Monument". Zapraszamy!

Dyskusyjny Klub Filmowy przyciąga przed wielki ekran przede wszystkim miłośników filmów niszowych, których na próżno szukać w podstawowych repertuarach kinowych sieciówek. To właśnie na te seanse czekają szczecineccy amatorzy nieszablonowych produkcji. Mamy dla nich dobrą wiadomość. DKF wznawia swoją działalność po wakacyjnej przerwie. Na jakie filmy warto wybrać się we wrześniu?

"Synonimy" reż. Nadav Lapid
Młody Izraelczyk, Yoav, przyjeżdża do Paryża. Po traumatycznych przejściach związanych ze służbą wojskową ma nadzieję zacząć nowe życie. Pragnie odciąć się od swojego kraju i trudnej przeszłości, nawet na poziomie językowym. Niestety, zna jedynie podstawy francuskiego, więc żeby ułatwić sobie komunikację oraz naukę, zaczyna wyszukiwanie synonimów do słów z języka hebrajskiego.
Godziny emisji:
11 września - godz.18:30

"Ułaskawienie"  reż. Jan Jakub Kolski
Historia o rodzicach żołnierza opowiadana z perspektywy ich siedemnastoletniego wnuka Janka. Wpisana w dramatyczne wydarzenia w powojennej Polsce, zawiera jednak unikalną treść: fabuła skupia się przede wszystkim na sile i odwadze rodziców, pokazując ich walkę o odzyskanie godności i równowagi po utracie syna.
Godziny emisji:
18 września - godz.18:30

"Monument" reż. Jagoda Szelc
Grupa studentów rozpoczyna staż w odizolowanym hotelu. Nie znają się za dobrze, wiedzą tylko, że będą wykonywać polecenia doświadczonej menadżerki. I chociaż wszyscy jadą zimnym busem, by zdobyć nowe doświadczenie, nie spodziewają się, że trafią w ręce despotki, a co gorsza – w miejsce, gdzie czas i przestrzeń wydają się nie mieć żadnego znaczenia.
Godziny emisji:
25 września - godz.18:30