Do podstawówek trafiło 130 tabletów

Miasto z Wizją / 28.05.2020 / Komentarze
Wkrótce szkoły otrzymają kolejną partię urządzeń

Od połowy marca wszystkie placówki edukacyjne w kraju pozostają zamknięte z uwagi na zagrożenie spowodowane koronawirusem. Stan ten potrwa jeszcze przez jakiś czas, a uczniowie do swoich szkół wrócą najpewniej dopiero we wrześniu. Nauczyciele przeszli na pracę zdalną i prowadzą lekcje za pośrednictwem internetu. Również tą drogą dzieci i młodzież wysyłają pedagogom efekty pracy, którą wykonali w domu. Jednak nie wszyscy uczniowie dotychczas mieli możliwość korzystania ze zdalnej nauki z powodu braku komputera lub tabletu. Wkrótce się to zmieni.

Kilka tygodni temu ratusz zaaplikował do Ministerstwa Cyfryzacji o przyznanie grantu na zakup tabletów, z których będą mogli korzystać szczecineccy uczniowie. W efekcie miasto otrzymało 100 tys. złotych na zakup urządzeń, dzięki którym dzieci będą mogły kontynuować naukę w trybie zdalnym. Środki te pozwoliły na zakup 130 tabletów dla uczniów szczecineckich szkół podstawowych. Urządzenia zostały przekazane dyrektorom szczecineckich szkół podstawowych. Następnie trafią one do uczniów, którzy nie dysponują własnym sprzętem, a tym samym mają znacznie utrudnione możliwości kontynuowania nauki w formie zdalnej.

To jednak nie koniec. Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło kolejny nabór wniosków o przyznanie dofinansowania na zakup sprzętu dla placówek oświatowych w ramach programu „Polska Cyfrowa”. Miasto i tym razem skutecznie zaaplikowało o przyznanie dotacji. Tym samym do Szczecinka trafiło dodatkowe 105 tys. zł na zakup sprzętu. Pozwoli to zaopatrzyć szczecineckie podstawówki w kolejnych 130 urządzeń. Łącznie szkoły otrzymają zatem 260 tabletów.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Urząd Miasta Szczecinek