Do Szczecinka zjadą aeronauci z całego świata

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 14.05.2019 / Komentarze
Już dziś zapraszamy na Nocną Galę X Festiwalu Balonowego

Impreza, z której Szczecinek słynie nie tylko w kraju, ale też za granicą, to z pewnością Festiwal Balonowy. W tym roku odbędzie się jego jubileuszowa X edycja. Aeronauci z całego świata zagoszczą nad Trzesieckiem w pierwszy weekend lipca 2019 roku (5-7.07). 

Balonowej imprezie towarzyszyć będą uroczyste obchody 15-lecia Szczecinka w Unii Europejskiej. Pisaliśmy o tym w artykule:

http://www.miastozwizja.pl/szczecinek-uczci-jubileusz-15-lecia-obecnosci...

Mimo, że od otwarcia festiwalu dzielą nas jeszcze niespełna dwa miesiące, są już chętni, by wziąć w nim udział. I to w zacnym składzie, bo 37 załóg z: USA, Holandii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Danii, Francji, Szwajcarii, Słowacji, Szwecji i Polski. Oczywiście, jak co roku załóg będzie ponad 50!

Tradycyjnie już będziemy mogli podziwiać powietrzne statki w bajkowych kolorach i o bajkowych kształtach. Gościliśmy już w Szczecinku m.in. Angy Birds - balon w kształcie maskotki popularnej na całym świecie gry komputerowej i kreskówki oraz balon - laleczkę, pilotowany przez Holendra Guido Härle.

Warto zaznaczyć, że od lat sponsorem strategicznym Festiwalu jest firma Kronospan.

Festiwal Balonowy w Szczecinku to dużej rangi wydarzenie medialne.

Dzięki sprzyjającej lipcowej aurze, wielokrotnie balony lecą nad miastem z niewielką prędkością. Daje to niezwykły efekt, przyciągający media z całej Polski. Relacje Festiwalu emitowane były już we wszystkich głównych stacjach TV - reklamują się organizatorzy.  

Niewątpliwym sukcesem jest to, że Festiwalowi wiele razy poświęcono miejsce na łamach bardzo poczytnej prasy branżowej. Pisały o nas zarówno miesięczniki polskie, jak Skrzydlata Polska, ale również bardzo poczytne i opiniotwórcze - angielski "Aerostat" czy niemiecki "Ballonsportmagazin".

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto, wideo: Marzena Góra