Dwa pomosty zacumują na jeziorze

Miasto z Wizją / 13.03.2019 / Komentarze
Pływające konstrukcje staną w Trzesiece i na Świątkach

W kwietniu ub. roku, tuż przed końcem budowy piętrowego pomostu przy Zamku Książąt Pomorskich, wykonawca inwestycji zdemontował zakotwiczony przez lata na wylocie ul. Pileckiego pływający pomost. Został on "odesłany" na remont. Niezbędne prace przeprowadził Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Jak nam wówczas powiedział burmistrz Jerzy Hardie-Douglas: "zielony mostek" zostanie podzielony na dwie części, wyremontowany i zakotwiczony w sąsiedztwie ulic Żeglarskiej w Trzesiece (Zatoka Trzesiecka) i ul. Różanej na Świątkach (plaża).

By pływające konstrukcje mogły się pojawić na Trzesiecku potrzebna była zgoda Spółki "Wody Polskie". Taka została wreszcie wydana (ze sporym opóźnieniem - dop. red.) i niebawem Trzesieka i Świątki wzbogacą się o nowe pomosty będące jednocześnie przystankami dla statków szczecineckiej białej floty - "Księżnej Jadwigi" i "Bayernu" oraz taksówek wodnych - "Nicoliny" i "Petterssona".

- Pomosty zostały już odholowane w miejsca, gdzie niebawem zostaną zakotwiczone - mówi "Miastu z Wizją" Dariusz Mazur, zastępca dyrektora OSiR. - Czekamy jeszcze na decyzję Rady Miasta i wiosną praktycznie nowe konstrukcje zastąpią mocno sfatygowane - w Zatoce Trzesieckiej i na plaży przy ul. Różanej.