Dworcowa, Kolejowa i Wiśniowa idą do remontu

Miasto z Wizją / 12.05.2019 / Komentarze
Na wakacje 2020 roku pojedziemy zupełnie nowymi ulicami

Kilka dni temu w artykule: "Miasto dostało pieniądze.."

pisaliśmy o pozyskaniu przez Szczecinek dofinansowania na przebudowę ciągu komunikacyjnego ulic: Dworcowa - Kolejowa - Wiśniowa. Z rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 do kasy ratusza trafi blisko 3 mln zł. Drugie tyle miasto wyłoży ze swojego budżetu.

Nie zwlekając ratusz ogłosił przetarg na wykonanie tej dużej inwestycji drogowej. Nosi on nazwę: „Rozbudowa ciągu komunikacyjnego ulic Dworcowa-Kolejowa-Wiśniowa w Szczecinku”.

Inwestycja został podzielona na dwie części. Pierwszy etap przebudowy ulic będzie realizowany w tym roku. Drugi - ostatni w roku przyszłym.

Miasto założyło, że wykonawca inwestycji upora się z jej zakończeniem do 29 maja 2020 roku.

Łączna długość objętych planowaną przebudową ulic wraz z ich infrastrukturą techniczną wynosi około 700 metrów. Zakres prac obejmuje m.in. przebudowę dróg wraz z budową stanowisk postojowych dla samochodów osobowych, przebudowę placu przed dworcem PKP, budową miejsc postojowych dla taksówek, przystanku dla wysiadających i wsiadających dla autobusów Komunikacji Miejskiej, miejsc postojowych dla autobusów PKS oraz publicznej toalety miejskiej na placu przydworcowym PKP.

Na całym odcinku planowanej inwestycji powstanie też nowa kanalizacja deszczowa.