Działka poszła za ponad 4 mln zł

Miasto z Wizją / 17.05.2018 / Komentarze
Miała na niej stanąć Galeria Szmaragdowa. Nie stanie. Działka jest na sprzedaż

Historia tej transakcji sięga 2008 roku. Wówczas miasto za rekordową kwotę 4,2 mln zł sprzedało działkę o pow. ponad 7,1 tys. m2, położoną przy ul. Jana Pawła II, vis a vis Sądu Rejonowego.

Nowy właściciel szczecineckich włości poznańska spółka Dator Develompent zamierzała zbudować tam Galerię Szmaragdową wraz z podziemnym parkingiem. Rada Miasta zmieniła nawet plan miejscowy dając poznaniakom zielone światło na realizację bajkowej inwestycji.

Do dziś minęło z górą dziesięć, a atrakcyjnie położony teren niemal w centrum miasta nadal leży odłogiem. Choć nie do końca, bo nowy właściciel działki firma Duda Develompent, też z Poznania, wstawiła działkę na sprzedaż. O tym zamiarze informuje solidnych rozmiarów baner stojący na skraju działki przy rondzie Neustrelitz u zbiegu ulic Jana Pawła II i Szkolnej.

Cena działki o pow. 7138 m2? Nie wiadomo. Zapewne do negocjacji.

Tak miała wyglądać Galeria Szmaragdowa