Dzielnicowy bliżej nas

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 10.01.2019 / Komentarze
Działania szczecineckich policjantów

Dzielnicowi, to policjanci pierwszego kontaktu, którzy utrzymują bezpośredni kontakt z lokalną społecznością. Razem z mieszkańcami szukają skutecznych sposobów rozwiązywania lokalnych problemów. Starają się poznać potrzeby mieszkańców i oczekiwania dotyczące bezpieczeństwa. Wspólnie z placówkami oświatowymi, organizacjami pozarządowymi oraz innymi instytucjami i społecznościami lokalnymi dbają o bezpieczeństwo.

Dzielnicowy, to funkcjonariusz prewencji, stąd zawsze pełni służbę w mundurze. To właśnie do niego należy niesienie pomocy mieszkańcom w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów, od tych najdrobniejszych do bardziej skomplikowanych.

Dzielnicowi to policjanci, których warto poznać. To oni są najbliżej naszych spraw i problemów, z jakimi boryka się rejon, m.in. walczą z przemocą domową, osiedlowym chuligaństwem i dbają o przestrzeganie porządku na osiedlach.

W ramach prowadzonej akcji „Dzielnicowy bliżej nas” funkcjonariusze rozwieszają plakaty informacyjne, na których znajdują dane kontaktowe do dzielnicowego odpowiedzialnego za wskazany rejon służbowy.

Tekst i foto: mł. asp. Anna Matys - oficer prasowy KPP Szczecinek