Egzamin na prawo jazdy w Szczecinku coraz bliżej

Miasto z Wizją / 27.10.2016 / Komentarze
Siedziba ZORD w dawnym "medyku"

Jak już pisaliśmy, Starostwo Powiatowe czyni starania, by w Szczecinku powstała filia Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Dzięki temu mieszkańcy Szczecinka i okolic nie musieliby jeździć na egzaminy na prawo jazdy do Koszalina czy Piły.

Na ostatniej sesji Rada Powiatu Szczecineckiego podjęła decyzję w sprawie określenia kierunku działań Zarządu Powiatu związanych z utworzeniem w Szczecinku Filii ZORD w Koszalinie.

Radni podjęli też uchwałę następującej treści: "Celem umożliwienia Zachodniopomorskiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Koszalinie przeprowadzania egzaminów dla kierowców w zakresie kategorii B, B1 oraz AM zobowiązuje się i upoważnia Zarząd Powiatu do nieodpłatnego i bezterminowego użyczenia Zachodniopomorskiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego, nie dłużej jednak niż na czas prowadzenia Filii wyżej wymienionego ośrodka, pomieszczeń i obiektów oraz placu manewrowego na byłym boisku szkolnym, znajdujących się na nieruchomości położonej przy ulicy Kościuszki 47".

W uzasadnieniu uchwały napisano m.in.: "Uruchomienie w Szczecinku Filii ZORD w Koszalinie jest podyktowana chęcią poprawy obecnej sytuacji mieszkańców powiatu, którzy muszą pokonywać dystans 70 km do najbliższych ośrodków w Koszalinie czy Pile. Wiąże się to z koniecznością ponoszenia dodatkowych wydatków związanych z dojazdem i znacznym wydłużeniem czasu, który trzeba poświęcić na przygotowanie do egzaminu oraz sam egzamin. Oferta kierowana jest również do mieszkańców południowej części Województwa Zachodniopomorskiego oraz ościennych powiatów Człuchowskiego, w szczególności Gminy Czarne (Województwo Pomorskie) oraz Złotowskiego w szczególności Gminy Okonek (Województwo Wielkopolskie). Ponadto utworzenie filii ograniczy koszty funkcjonowania Ośrodków Szkolenia Kierowców oraz pozwoli na wpływ znaczących środków finansowych do instytucji, które funkcjonują na terenie Województwa Zachodniopomorskiego. W konsekwencji ZORD Koszalin będzie posiadał zwiększone środki finansowe na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w tej części województwa zachodniopomorskiego".