Festiwal balonowy ze wsparciem Kronospanu

Miasto z Wizją / 03.07.2018 / Komentarze
Firma od kilku lat czynnie wspiera to wydarzenie

Międzynarodowy festiwal balonowy w Szczecinku nie mógłby się odbyć bez wsparcia Kronospanu, który od kilku lat jest głównym sponsorem tego widowiskowego, podniebnego wydarzenia.

Festiwal odbędzie się w najbliższy weekend 6-8 lipca, przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Szczecinku. W tym roku do udziału zgłosiło się 58 pilotów balonów z Europy i Ameryki Północnej. Będą tu ekipy z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwecji, Holandii, Danii, Francji i USA.

Uczestnicy festiwalu będą mogli obejrzeć takie konkurencje, jak pogoń za lisem czy splash-or-grab. Ciekawą atrakcją i zarazem stałym punktem jest również Nocna Gala Balonów, w czasie której balony są podświetlane w rytm muzyki. Prawdziwą ucztą dla fotografów będzie lot poranny o wschodzie słońca.

Kronospan nieustannie włącza się w życie naszego miasta, wspierając organizację wartościowych wydarzeń dla mieszkańców. Przed nami już wkrótce inne festiwale, które otrzymały dofinansowanie od firmy: Art Piknik oraz Mały Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja, którego celem jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem.

Artykuł partnera serwisu