Finansowe wsparcie dla piłkarzy MKP Szczecinek

Miasto z Wizją / 30.12.2018 / Komentarze
165 tys. zł na grę w IV lidze

Burmistrz Daniel Rak ogłosił konkurs na realizację zadania pod nazwą: „Wsparcie finansowe sportu wśród seniorów w 2019 roku w zakresie piłki nożnej na poziomie nie niższym niż IV liga". Chodzi o pomoc finansową dla futbolistów Miejskiego Klubu Piłkarskiego Szczecinek. Ratusz postanowił przeznaczyć na realizację zadania 165 tys. zł.

Pomoc finansowa, co zrozumiałe przy wydawaniu publicznych pieniędzy, jest obwarowana pewnymi warunkami. Na co zatem MKP może przeznaczyć dotację z ratusza? Otóż m.in. na: zakup sprzętu sportowego w tym odzieży i obuwia, artykułów spożywczych oraz odżywek dla zawodników, pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia, diet dla piłkarzy, wynajmu obiektów sportowych, opłat licencyjnych, składek członkowskich klubu czy też kosztów obsługi sędziowskiej, opieki medycznej i odnowy biologicznej zawodników.

Termin składania ofert upływa 14 stycznia br.

Warto wspomnieć, że na sport seniorów miasto w ubiegłych latach przekazywało pieniądze w kwocie: 2013 – 60 tys. zł, w 2014 r. – 160 tys. zł, w 2015 r. - 100 tys. zł oraz w 2016, 2017 i w 2018 r. - po 150 tys.

Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta pod adresem: