Gdzie wyrzucić zużyty sprzęt elektroniczny?

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 05.06.2018 / Komentarze
Jedenaście pojemników w Szczecinku i małe kontenery na baterie

Jak już pisaliśmy w artykule: „Śmieciowy biznes w 2018 roku” za zbiórkę odpadów komunalnych na terenie miasta w tym roku odpowiada Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Spółka wygrała przetarg ogłoszony przez ratusz. Kontrakt opiewa na kwotę blisko 2,75 mln zł brutto.

Niejako uzupełniając operację „czyszczenia” miasta, burmistrz Jerzy Hardie-Douglas wydał zarządzenie w sprawie prowadzenia Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. W 2018 roku na terenie miasta działają dwa takie punkty - przy ul. Łowieckiej oraz w bazie PGK przy ul. Cieślaka.

Co mieszkańcy Szczecinka będą mogli (bezpłatnie) oddać w PSZOK? Otóż przy ul. Cieślaka: przeterminowane leki, chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, lampy fluoroscencyjne i inne przedmioty zawierające rtęć, np. termometry, zużyte tonery, opony czy też przepracowane oleje.

Z kolei w punkcie PSZOK przy ul. Łowieckiej przyjmą od nas w/w przedmioty oraz odpady budowlane i rozbiórkowe, a także komunalne odpady zielone. Punkty będą czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 7 do 18, a w soboty w godz. od 7 do 14.  

To nie wszystko. Burmistrz zdecydował również, że w celu usprawnienia zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, lamp, baterii, akumulatorów, żarówek, itp., w jedenastu punktach miasta zostaną ustawione pojemniki na w/w odpady. Staną one na osiedlach: Kołobrzeska, Koszalińska, Zachód, Zachód III, Warszawsko - Chełmińskie, Piłsudskiego, Trzesieka, Świątki, Marcelin, Raciborki i przy ul. Pilskiej.

Dużym ułatwieniem dla mieszkańców jest także pojawienie się przy półpodziemnych pojemnikach na odpady niewielkich rozmiarów kontenerów na zużyte baterie. Dzięki temu teraz możemy „pozbyć” się ich w bezpieczny dla środowiska sposób, bez konieczności szukania pojemników dedykowanych dla elektrośmieci.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk