Gorące dni na borneńskim Tankodromie

• Tv
Miasto z Wizją / 12.08.2019 / Komentarze
"Leśne miasteczko" wojskiem staje, czyli XVI Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych

Borne Sulinowo przyjmuje już gości XVI Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Militarnych. Impreza pod hasłem „Gąsienice i Podkowy” rozpocznie się w w czwartek 15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego. Zakończenie zlotu będzie miało miejsce w niedzielę 18 sierpnia.

Zdaniem miłośników militariów, Borne to miejsce wprost wymarzone na organizację takiej imprezy. Setki hektarów poligonowych bezdroży, strzelnice artyleryjskie i czołgowe, pasy taktyczne i tory przeszkód - to pozostałości po dwóch armiach - niemieckiej i radzieckiej, które stacjonowały tu przez kilkadziesiąt lat.

Udział w tegorocznej - XVI już imprezie wezmą najznakomitsi kolekcjonerzy militariów z kraju i wielu państw europejskich. Jak przed laty na ulice Bornego Sulinowa wyjadą czołgi, bojowe wozy piechoty, samobieżne haubice, transportery opancerzone i różnego rodzaju pojazdy służące do transportu żołnierzy.

Odbędą się m.in. pokazy walk średniowiecznych wojów, sprzętu inżynieryjno - saperskiego, pokazy sprawności grup rekonstrukcyjnych i kawalerzystów, pokazy możliwości eksploatacyjnych sprzętu wojskowego na „Tankodromie” z komentarzem pn. „Bitwa czołgów” oraz parada pojazdów wojskowych wokół Bornego i jeziora Pile.

Będą też występy zespołów rockowych i grup artystycznych - Szulerzy, Vołodia Grupa, Centrala 57, Nadmiar i 4 Szmery. Gwiazdami zlotowych wieczorów będą kapele; Dżem i Kobranocka.

Jak zapewniają organizatorzy, atrakcji będzie moc. To dobra wiadomość, bo zloty militarne w Bornem Sulinowie cieszą się olbrzymim powodzeniem wśród mieszkańców Szczecinka.

Wideo, montaż: Marzena Góra

Program Zlotu: