Grali jak na prawdziwym Mundialu

• Tv
Miasto z Wizją / 01.06.2018 / Komentarze
Wielkie emocje piłkarskie na Stadionie Miejskim

Dziś (piątek 1.06) w Szczecinku piłkarskie święto. Ośrodek Sportu i Rekreacji gości 32 drużyny biorące udział w Finale Wojewódzkim Mini Mistrzostw Świata ZZPN 2018.

Stąd obecność w Szczecinku znamienitych gości, m.in. prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Jana Bednarka i jego zastępcy ds. szkolenia, srebrnego medalisty olimpijskiego, wielokrotnego reprezentanta Polski Henryka Wawrowskiego.

Bohaterów dnia, czyli młodych piłkarzy przywitał wiceburmistrz Szczecinka Daniel Rak. Życzył dzieciom samych zwycięstw i z okazji Dnia Dziecka złożył serdeczne życzenia.

Później przyszła już pora na mecze eliminacyjne. Turniej prowadzony w oryginalnej formule jest zwieńczeniem rocznych eliminacji zespołów rocznika 2007 z całego województwa.

Emocji na piłkarskich boiskach jest, co niemiara. Grono uczestników tworzą 32 najlepsze drużyny powiatowych Lig Orlika U-11. Liczba zespołów odpowiada liczbie reprezentacji, które niebawem uczestniczyć będą w tegorocznym Mundialu. Stąd na czas finału poszczególne zespoły wystartowały pod szyldem reprezentacji i zostały podzielone dokładnie tak samo, jak grupy „dorosłych” Mistrzostw Świata w Rosji.

UKS Akademia Piłkarska Szczecinek gra, jako Belgia i mierzy się w grupie G z Panamą (UKS Dębno), Tunezją (FA Myślibórz) i Anglią (MKS Olimp Złocieniec).

Z kolei UKS Akademia Piłkarska Reissa przemianowana została na Islandię i gra w grupie D z Argentyną (AP Pogoń Szczecin), Chorwacją (AP Gavia Choszczno) i Nigerią (AP Kotwica Kołobrzeg). Do fazy pucharowej turnieju awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

Wyniki mundialowego turnieju podamy po ego zakończeniu.

Montaż: Marzena Góra