Grali w bule na parkowych alejkach

Miasto z Wizją / 20.07.2020 / Komentarze
Turniej o Puchar Burmistrza Szczecinka i Klubu Borbul Borne Sulinowo.

W ten weekend na parkowych alejkach koło wyciągu narciarskiego królują bule. Wszystko za sprawą zawodników, którzy biorą udział w Turnieju Gry w Bule o Puchar Burmistrza Szczecinka i Klubu Borbul Borne Sulinowo, który jest organizatorem tego widowiskowego turnieju sportowego.

- Dziś w kraju odbywa się kilka turniejów, m.in. w Gdańsku i Wrocławiu. Na tej zaszczytnej liście nie mogło zabraknąć Szczecinka - mówi "Miastu z Wizją" Kazimierz Skowroński, prezes borneńskiego klubu.

- Dziś gramy o puchar zarządu naszego klubu, jutro będziemy rywalizować o Puchar Burmistrza Szceicnka. Przyjechali do nas koledzy z całej Polski, m.in. z Gdańska, Wrocławia, Tczewa, Wrocławia a nawet Białegostoku. Oczywiście nie mogło też zabraknąć szczecineckich miłośników gry w bule. Na parkowych alejkach rywalizuje 46 zawodników.

- Bule zdobywają popularność. Co tydzień w kraju odbywa się kilka turniejów. Czy w Szczecinku powstanie klub? Mam nadzieję, nad Trzesieckiem nie brakuje miłośników tej niezwykle emocjonującej gry. Dziś z nami są m.in. Lech Chwedczuk, Tadeusz Datta i Rafał Glanc.

Petanque (bule) to tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi. Należy do najliczniej reprezentowanych dyscyplin sportu na świecie. W samej Francji liczba licencjonowanych zawodników wynosi 600 tysięcy.

Petanka jest uprawiana coraz częściej w Polsce, głównie w parkach i niewybetonowanych skwerach. W Polskiej Federacji Petanque zrzeszonych jest ponad 25 klubów.