„Gryfita Szczecinecki" po raz drugi

• Tv
Miasto z Wizją / 10.10.2015 / Komentarze
Za nami II Szczecinecka Gala Kultury.

Po raz kolejny mieliśmy okazję uhonorowania ludzi lokalnej kultury w tak spektakularny sposób. Wbrew pozorom nie było to wcale takie proste. Do Kapituły konkursu napłynęło bowiem aż 18  kandydatur osób związanych ze szczecinecką kulturą.

Wybór naprawdę nie był łatwy. W końcu jednak, po burzliwej dyskusji, Kapituła Konkursu Szczecineckiej Nagrody Kultury „Gryfita Szczecinecki” w składzie: Przewodniczący – Krzysztof Zawada,  Małgorzata Kuszmar, Kamil Klimek, Iwona Aleksandrowicz, Małgorzata Kosmalska,  Rafał Romanowski, Agnieszka Orłowska,  Sekretarz Kapituły – (bez prawa głosu) Tomasz Czuk,  wyłoniła zwycięzców tegorocznej edycji konkursu.

Oprócz nagrody głównej postanowiono przyznać sześć równorzędnych wyróżnień.

A oto wyniki tegorocznej edycji Konkursu "Gryfita Szczecinecki".

1. W kategorii sztuki plastyczne wyróżnienie otrzymała pani Jolanta Korsak-Kopterska.

2. W kategorii twórczość literacka wyróżnienie otrzymał pan Andrzej Górka.

3. W kategorii upowszechnianie kultury wyróżnienie otrzymała pani Jadwiga  Kowalczyk-Kontowska

4. W kategorii muzyka i taniec wyróżnienie otrzymał pan Andrzej Prokopowicz.

5. W kategorii film i teatr wyróżnienie otrzymała Krzysztof Kalisiak.

6.W kategorii fotografia wyróżnienie trafiło do pana Marcina Wilka

Statuetka Gryfity Szczecineckiego, wraz z ufundowaną przez Burmistrza Szczecinka nagrodą pieniężną, przyznana została w tym roku panu Włodzimierzowi Piesiakowi.

W uzasadnieniu werdyktu czytamy: "Kapituła doceniła długoletni wkład pana Włodzimierza Piesiaka w popularyzację kultury muzycznej w naszym mieście i regionie oraz jego niezaprzeczalne zasługi, jakie położył w rozwój szkolnictwa artystycznego w Szczecinku. Laureat jest długoletnim dyrektorem i pedagogiem Szkoły Muzycznej w Szczecinku oraz jednym z pomysłodawców bardzo popularnego projektu muzycznego – Szczecineckiej Małej Filharmonii. Pan Włodzimierz Piesiak jest również wiceprezesem Szczecineckiego Towarzystwa Muzycznego, organizatorem Międzynarodowych Warsztatów Instrumentów Dętych, najstarszego w Polsce konkursu dla instrumentów dętych pn. Konkurs Młodego Muzyka oraz animatorem wspólnych koncertów i współpracy z bliźniaczymi placówkami edukacji muzycznej w Neustrelitz, Neubrandenburgu i Bergen op Zoom. Jego osobiste zaangażowanie w życie kulturalne naszego miasta oraz prawdziwa sztuka zarażania pasją innych ludzi przyczyniły się do artystycznej promocji Szczecinka w Polsce i zagranicą. "

Zwieńczeniem sobotniej Gali Kultury był znakomity koncert Johna Portera, który zaprezentował szczecineckiej publiczności swoje największe przeboje, w tym kilka niezapomnianych utworów z kultowej już dzisiaj płyty "Helicopters".

inf. Tomasz Czuk, fot. Radio Koszalin

(PA)