Hale sportowe czekają na trenujących (akt.)

Miasto z Wizją / 19.05.2020 / Komentarze
Wciąż jednak trzeba stosować się do zaleceń. Jakich?

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich fanów aktywności fizycznej, którzy z powodu ogłoszenia  przez rząd stanu epidemiologicznego zmuszeni byli do rezygnacji z regularnych treningów i odwiedzin na sportowych obiektach. Od poniedziałku, 18 maja mieszkańcy na powrót mogą korzystać ze szczecineckich hal sportowych. Jednak wciąż będą oni musieli przestrzegać określonych wytycznych obowiązujących na poszczególnych obiektach. Jakich?

Na obiekcie jednorazowo może przebywać:
- Hala Sportowa, ul. Jasna 2:
Hala Sportowa - grupa maksymalnie do 32 osób trenujących oraz 3 trenerów,
Mała sala – grupa maksymalnie do 12 osób trenujących oraz 1 trener;
- Hala Sportowa, ul. Wiatraczna:
Hala Sportowa - grupa maksymalnie do 32 osób trenujących oraz 3 trenerów,
Mała sala – grupa maksymalnie do 12 osób trenujących oraz 1 trener;
- Hala Sportowa, ul. Kopernika 18 - grupa maksymalnie do 24 osób trenujących oraz 2 trenerów;
- Hala Sportowa, ul. Krakowska 1:
Duża Sala - grupa maksymalnie do 16 osób trenujących oraz 2 trenerów,
Tunel lekkoatletyczny - grupa maksymalnie do 16 osób trenujących oraz 2 trenerów,
Sala Akrobatyczna – grupa maksymalnie 12 osób trenujących oraz 1 trener,
Mała sala – grupa maksymalnie do 12 osób trenujących oraz 1 trener;
- Hala Sportowa, ul. Słowiańska 2 - grupa maksymalnie do 16 osób trenujących oraz 2 trenerów;
- Hala Sportowa Ślusarnia, ul. Piłsudskiego 5: - grupa maksymalnie do 12 osób trenujących oraz 1 trener. Do grupy nie wlicza się pracowników OSiR.

Hale sportowe będą udostępniane od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 – 21.30, a korzystanie z poszczególnych obiektów odbywać się będzie zgodnie z wcześniej ustalonym grafikiem zajęć dla grup sportowych. Ponadto czas treningu będzie automatycznie skracany o 10 minut - na potrzeby zejścia grupy z sali z zachowaniem należytej przerwy pomiędzy grupami.

To jednak nie jedyne ograniczenia. Osoby przebywające na obiekcie mogą korzystać z jednego węzła sanitarnego WC, obowiązuje zakaz korzystania z szatni i pryszniców. Warunkiem korzystania z hal jest posiadanie odpowiedniego stroju i obuwia sportowego. Korzystający z obiektu mogą korzystać wyłącznie z własnego sprzętu sportowego. Rodzice, przyprowadzający dzieci na zajęcia sportowe, nie mogą wchodzić na obiekt. W celu zapewnienia bezpieczeństwa, korzystający z obiektu zobowiązani są wchodząc i wychodząc do dezynfekowania dłoni, korzystając z ogólnodostępnego dozownika płynów do dezynfekcji. W razie pytań lub wątpliwości należy kontaktować się z zastępcą dyr. Ośrodka Sportu i Rekreacji Dariuszem Mazurem pod nr tel. 602 629 825.

EMET Basket Szczecinek wznawia treningi (komunikat):

Młodzi zawodnicy ,trenują w grupach do 12 osób, pod okiem trenerów naszego Klubu.

Frekwencja na zajęciach jest zadowalająca a koszykarze mają ogromną chęć do pracy na treningach.

ZASADY DOTYCZĄCE WZNOWIENIA TRENINGÓW

Zawodnicy przyjeżdżają na trening, nie wcześniej niż 5-10 minut przed rozpoczęciem zajęć . Trener 5 minut przed rozpoczęciem zajęć odbiera zawodników z wyznaczonego miejsca zbiórki. Po treningu trener odprowadza zawodników w to samo miejsce.

1. Zawodnicy przychodzą na obiekt przebrani w osobisty strój treningowy, brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego na terenie obiektu (za wyjątkiem WC).
  2. Zawodników obowiązuje zasłanianie twarzy w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast zawodnik przebywając na sali nie ma obowiązku zakrywania twarzy.
  3. Zawodnicy oczekujący na zajęcia treningowe zachowują zasadę bezpiecznej odległości (2 metry) zalecanej przez Ministra Zdrowia, do momentu przejęcia zawodników przez trenera.
  4. W trakcie treningu, rodzice zawodników oraz inne osoby nie mają wstępu na obiekty. Zalecane jest oczekiwanie na odbiór zawodnika w miejscu zbiórki, z zachowaniem zasad dystansu społecznego.
  5. Grupę treningową stanowi maksymalnie 12 zawodników. Jednostka treningowa wynosi około 45-50 min.
  6. Zawodnicy rozpoczynają i kończą trening dezynfekcją rąk.
  7. Po każdej jednostce treningowej, trener odpowiedzialny jest za dezynfekcję sprzętu treningowego.
  8. Trenerzy wyznaczą specjalne, bezpieczne strefy w czasie przerwy nawadniającej. Zalecane stosowanie bidonów, butelek z wodą z widocznie opisanym imieniem i nazwiskiem.
  9. Zawodnik z objawami jakiejkolwiek choroby (przeziębienie, katar, podwyższona temperatura itp.) zgłasza wcześniej ten fakt trenerowi i nie uczestniczy w zajęciach, pozostając w swoim miejscu zamieszkania

Koordynator EMET Basket Szczecinek Szymon Kiedel

Tekst: Marzena Góra