Honory dla szczecineckich strażaków

Miasto z Wizją / 16.05.2019 / Komentarze
Obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka w "strażackiej" Alma Mater na Świątkach

Dziś (czwartek 16.05) w Zespole Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica na Świątkach (szkoła prowadzi klasy o profilu strażackim) miały miejsce powiatowe obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka. Gospodarzem uroczystości byli: Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis i komendant powiatowy PSP st. bryg. Adam Serafin. Na uroczystość przybyli również: Burmistrz Szczecinka Daniel Rak i radny Sejmiku Zachodniopomorskiego Jakub Hardie-Douglas.

Gośćmi szczecineckich strażaków byli samorządowcy powiatu szczecineckiego, przedstawiciele zaprzyjaźnionych i współpracujących z naszymi strażakami służb - Wojska Polskiego i Policji, zakładów pracy i lokalnych firm. Na uroczystość przybył też przełożony naszych strażaków - zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Szczecinie starszy brygadier Jacek Rudziński.

Głównymi bohaterami uroczystości byli strażacy, zarówno nasi szczecineccy zawodowcy, jak i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnych oraz uczniowie ZS nr 6 z klas o profilu strażackim.

Komendant szczecineckich strażaków st. bryg. Adam Serafin podziękował swoim podwładnym za codzienną pełną poświęcenia służbę, ciągłą gotowość do ratowania życia i mienia ludzi a także samorządowcom i współpracującym jednostkom za niesioną pomoc. Szczególnie cieple podziękowania bryg. A. Serafin skierował do strażaków druhów z jednostek OSP powiatu szczecineckiego.

Oficer złożył podwładnym życzenia pomyślności w służbie.

- Składam wam serdeczne życzenia i gratulacje. Życzę wam satysfakcji, wytrwałości i siły, a przede wszystkim zdrowia. Proszę przyjąć podziękowania za wielkie oddanie, wspaniałą działalność zawodową i społeczną, za odwagę, męstwo i poświęcenie, za przejawianą inicjatywę, za wierną służbę, za codzienną działalność na rzecz bezpieczeństwa publicznego w powiecie szczecineckim. Życzę wam tylu powrotów ilu wyjazdów do akcji. Życzenia kieruję również do waszych rodzin.

Podziękowania usłyszeli również samorządowcy i wszyscy ci, którzy, na co dzień wspierają naszych strażaków.

Strażacy otrzymali nominacje na wyższe stopnie służbowe, medale i odznaczenia.

Awanse na wyższy stopień służbowy otrzymali:

do stopnia starszy kapitan - Genowefa Dembińska

do stopnia kapitan - Piotr Kiczuk

do stopnia młodszy kapitan - Konrad Okleciński

do stopnia aspirant sztabowy - Piotr Łosek

do stopnia aspirant - Łukasz Lachowski

do stopnia starszy ogniomistrz - Jacek Wojtasik

do stopnia młodszy ogniomistrz - Marcin Brzozowski i Tadeusz Kilianek

do stopnia starszy sekcyjny - Krzysztof Jabłoński, Oskar Leśniewski, Krzysztof Szymański, Damian Tkaczuk i Mariusz Walczak.

W Polsce Dzień Strażaka obchodzony jest od 2003 roku, jako święto zawodowe ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Naszym strażakom życzymy wytrwałości w trudnej i odpowiedzialnej służbie dla społeczeństwa oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.