Idzie wiosna, pora na walkę z gawronami

Miasto z Wizją / 28.01.2019 / Komentarze
Odwieczny problem z zabrudzonym parkiem

Od wielu lat miasto próbuje pozbyć się gawronów. Czarne ptaki szczególnie upodobały sobie drzewa w parku miejskim w okolicy Liceum Ogólnokształcącego, Muszli Koncertowej i Kościoła Mariackiego.

Jednym ze sposobów na ograniczenie populacji brudzących odchodami ptaków jest usuwanie ich gniazd. Taka operacja była prowadzona już w poprzednich latach. Będzie także i w tym roku. Miasto wystosowało już zapytanie ofertowe w tej sprawie.

Zadanie nosi nazwę: Likwidacja we wskazanych lokalizacjach ptasich gniazd wraz zabiegami sanitarnymi w obrębie korony drzew, na których znajdują się niezasiedlone stanowiska lęgowe ptaków.

Operacja będzie prowadzona w czterech lokalizacjach: teren Parku Miejskiego w okolicy ogólniaka, Muszli Koncertowej, przedszkola publicznego oraz ul. Mariackiej 4. Działania będą polegały na usunięciu wszystkich niezasiedlonych ptasich gniazd w koronach drzew oraz wykonanie cięć sanitarnych w koronie (usunięcie posuszu). Ponadto wykonane zostaną cięcia w koronach (do 30 proc.) drzew. Będą one tak przeprowadzone, aby ograniczyć ilość gałęzi wzrastających nad parkingami, chodnikami, ławkami oraz pojemnikami na odpady komunalne.

Ratusz zakłada, że przyszły wykonawca upora się z tym zadaniem do 21 lutego br.