II Zimowy Cross Bociana w Czarnoborze

Miasto z Wizją / 10.02.2018 / Komentarze
Super impreza biegowa i nie tylko

Zimowy Cross Bociana organizowany przez Team Biegowy Szczecinek oraz Nadleśnictwo Czarnobór z roku na rok staje się coraz popularniejszą imprezą sportową wśród miłośników biegania. Ale nie tylko. W II Zimowym Crossie Bociana, który odbył się w sobotę 10 lutego wezmą też udział miłośnicy Nordic Walking.

Ci, którzy nie zdążyli się zapisać, niech żałują. Organizatorzy zamknęli listę startową kilkanaście dni przed imprezą. Powód? Limity startowe biegaczy zostały przekroczone i to zarówno w biegu głównym na 10 km jak i na dystansie o połowę krótszym.

Cross Bociana wiódł urokliwym szlakiem pośród lasów Nadleśnictwa Czarnobór, wokół jeziora Leśne. Do Szczecinka zjechali biegacze z całego regionu, m.in. z Drawska Pom., Bornego Sulinowa, Złotowa, Bytowa, Jastrowia, Czarnego, Szczecina. Nie zabrakło wśród nich żołnierzy jednostek Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Zakładu Karnego.

Co można napisać o samej imprezie? Super! Do tego potężna dawka niezwykłych emocji i po prostu pyszna zabawa.

W biegu głównym na 10 km (startowało 80 zawodników) zwyciężył Sylwester Szymański z ULKS Barwice przed Mirosławem Kowalskim - Team Biegowy Szczecinek oraz Piotrem Jarmolińskim - Wieczorne Bieganie w Szczecinie.

Na dystansie 5 km (startowało 62 biegaczy) triumfował Miłosz Czechowicz z Piły przed Mateuszem Wardęgą z Lubostronia i Łukaszem Cerkiem ze Szczecinka.

Z kolei najszybciej dystans Nordic Walking (5 km - 37 uczestników) przeszedł Roman Frąckowiak z Wielenia. Drugie miejsce zajął Dariusz Kopczewski z Koszalina a trzecie Izabella Okrzesik-Frąckowiak z Wielenia.

Pełne wyniki poszczególnych konkurencji, łącznie z uzyskanymi czasami, dostępne na stronie internetowej:

Z kolei bogatą galerię zdjęć z walki na trasie II Crossu Bociana znajdziemy na fanpage AktywnePomorze24 na Facebooku:

Mottem tegorocznego "Bociana" były słowa znanego szczecineckiego animatora biegania Romana Toboły: "Bieganie jest jak dobre żarcie – nigdy dość".

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Aktywne Pomorze24