III liga na wyciągnięcie ręki. Miasto zainwestuje w stadion

Miasto z Wizją / 13.02.2016 / Komentarze
Będzie oświetlenie bocznego boiska, remont trybuny i "socjalu"

Piłkarze MKP Szczecinek w wiosennej rundzie rozgrywek o mistrzostwo IV ligi powalczą o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Na korzyść naszej drużyny z pewnością działa stabilny, ograny skład zespołu i fakt, że na ligowe mecze wiosną nad Trzesiecko przyjadą najgroźniejsi rywale szczecinecczan do III-ligowego awansu.

Ratusz nie zamierza pozostawać w tyle za pilarzami MKP. Wiceburmistrz Daniel Rak zapewnił nas, że jeszcze w tym roku miasto poczyni na obiektach Stadionu Miejskiego im. Kazimierza Czesława Lisa kilka inwestycji.

- Nie będą to jakieś spektakularne budowy w stylu ogrzewanej płyty boiska czy też umiejscowienie nad nią jupiterów umożliwiających rozgrywanie ligowych meczów po zmroku. Na to nas jeszcze nie stać, a koszty takich inwestycji są dość znaczne - mówi D. Rak. - Jednak mniejsze inwestycje, i owszem, będą. W tegorocznym budżecie miasta zabezpieczyliśmy środki m.in. na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej trybun w sektorze „B”. Na to zadanie przeznaczyliśmy 260 tys. zł.

Wiceburmistrz ujawnił nam też, ze miasto chce wyremontować zaplecze socjalne stadionu. Mowa m.in. o szatniach.

- Oczywiście, nie całe, bo nie ma takiej potrzeby - podkreśla nasz rozmówca. - Ale część szatni musi zostać zrobiona, przede wszystkim tych, z których korzystają młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej. Po Biegu Ulicznym Memoriale Winanda Osińskiego chcemy wreszcie odnowić i porządnie zagospodarować część gastronomiczną obiektu. Takie zaplecze zabezpieczające działalność gastronomiczną na naszym obiekcie po prostu niezbędne.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk (galeria)