Jerzy Hardie-Douglas, kandydat KO do Sejmu RP

• Tv
Miasto z Wizją / 10.10.2019 / Komentarze
Musimy zadbać o środowisko tu i teraz!

Rower to dziś synonim ekologicznych rozwiązań. Mamy tych rozwiązań w mieście dużo więcej. Wdrożenie programu „Kawka” i likwidacja setek przydomowych kotłowni i pieców. Drastyczne obniżenie pylenia pyłem PM10 i 2,5 i poziomu benzoapirenu. Doprowadzenie do budowy UTWS i mokrych filtrów - najnowocześniejszych na świecie instalacji odpylających w Kronospanie. Rewitalizacja jeziora i spektakularna poprawa stanu wody. Dziesiątki kilometrów ścieżek rowerowych, elektryczne autobusy, fotowoltaika na dachach szkół.

A co w tym czasie robi rząd PiS? Likwiduje programy proekologiczne. Forsuje ustawy powodujące, że inwestycje w energię odnawialną stały się nieopłacalne. Otwiera kolejne kopalnie - w tym buduje nowe, najbardziej szkodliwe dla środowiska odkrywkowe kopalnie węgla brunatnego. Mają gdzieś efekt cieplarniany i zmiany klimatu. Za to zapłacą już nawet nie nasi wnukowie, a nasze dzieci. Mamy do czynienia ze zbrodniczą polityką obliczoną na krótkotrwały efekt. Czas z tym skończyć, bo czasu jest coraz mniej.

Miasto z Wizją