Jesienią i zimą hala na rynku bez ścian

Miasto z Wizją / 16.10.2017 / Komentarze
Coraz więcej kupców handluje pod dachem

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zdecydowało, że na zimę nie będzie montować bocznych ścian przy hali na targowisku miejskim.

- Kupcy coraz chętniej zaglądają do hali targowej i wykorzystują stojące tam stoły - mówi "Miastu z Wizją" Tadeusz Chruściel, wiceprezes PGK.

- Można nawet powiedzieć, że targowy obiekt ma już swoich stałych klientów. Stąd nasza decyzja, by zimą nie "otulać" hali, niech mieszkańcy robiący zakupy na targowisku mają do niej swobodny dostęp.

Boczne ściany hali na targowisku miejskim zostały zdemontowane po interwencji zarówno kupców jak i mieszkańców odwiedzających we wtorki i piątki nasz rynek. Wówczas ci pierwsi tłumaczyli, że jak rozłożą swoje towary pod dachem, to… stracą klientów. Ich zdaniem, najlepiej handlować pod gołym niebem.

By zachęcić kupców do korzystania ze stołów stojących w hali, burmistrz podjął decyzję o obniżeniu opłaty za stół do 1 zł dziennie.