Jeszcze raz o likwidacji wspólnych toalet

Miasto z Wizją / 13.07.2018 / Komentarze
Tomasz Wełk; Program nie jest zagrożony. W toku realizacji jest około 30 kolejnych lokali

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o likwidację toalet znajdującymi się poza lokalami mieszkalnymi przez ZGM-TBS. Już w minionym roku miasto oraz spółka przeznaczyły po 100 tys. zł na realizację tego zadania. Podobnie jest również w tym roku. Część inwestycji jest już w realizacji, a następne lokalizacje – tam, gdzie wykonanie domowych wc jest możliwe – czekają na swoją kolej.

- Temat ten wraca już po raz kolejny, myślę że niepotrzebnie, ponieważ program jest realizowany zgodnie ze środkami, które mamy do dyspozycji – mówi nam Tomasz Wełk, prezes ZGM-TBS. - Oczywiście początki w tamtym roku były trudne, ponieważ on wystartował nie od stycznia, ale dopiero od kwietnia. Pierwszą fazą tego programu było przygotowywanie dokumentacji technicznej, a często również projektów, ponieważ likwidacja wspólnych wc poza lokalami wymaga często przebudowy lokalu.

- Pragnę uspokoić i poinformować mieszkańców, że realizacja tego programu nie jest zagrożona. Miasto i spółka w każdym roku „wykładają” po 100 tys. zł, natomiast program ten został policzony na 5 lat. Środki, które zostały przyznane w minionym roku, już zostały wydatkowane. Stan na dziś jest natomiast taki, że 25 lokali jest już zrealizowanych, czyli mają już w środku pomieszczenia tymczasowe bądź łazienki i zostały zlikwidowane te wc na klatkach schodowych czy w piwnicach. Bo w kilku przypadkach właśnie tam znajdowały się toalety. W przygotowani i w toku realizacji jest około 30 kolejnych lokali, które będą realizowane w tym i na początku przyszłego roku. Jednocześnie cały czas kwalifikujemy nowe lokale – dodaje nasz rozmówca.

Tekst: Marzena Góra
Foto: youtube com