Jubileusz 70-lecia I LO im. Ks. Elżbiety

Miasto z Wizją / 25.09.2015 / Komentarze
To prawdziwe święto szczecineckiej ogólnokształcącej oświaty. I Liceum im. Ks. Elżbiety obchodzi dzisiaj swoje 70. urodziny!
Jubileusz szkoły został przez organizatorów perfekcyjnie przygotowany.

Wśród zaproszonych gości oprócz władz miasta i powiatu pojawił się również  przedstawiciel Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty, który odczytał oficjalny list gratulacyjny, złożony na ręce dyrektora I LO im. KS. Elżbiety, Jerzego Kani.

A tym szczególnym dla szkoły dniu nie zabrakło oczywiście dawnych profesorów, pracowników administracji i obsługi, absolwentów oraz uczniów tej najstarszej placówki oświatowej w naszym mieście i regionie.

Podczas oficjalnej uroczystości uczczono minutą ciszy wszystkich zmarłych pedagogów i absolwentów szkoły oraz wręczono wiązanki kwiatów emerytowanym dyrektorom I LO, którzy przybyli na dzisiejszy jubileusz.

Obchody rocznicowe zakończą się w sobotę, 26 września.

inf., fot. Tomasz Czuk
(PA)