To już pewne. Targowisko czynne przez cały weekend!

Miasto z Wizją / 26.10.2016 / Komentarze
Handel na Wszystkich Świętych

W tym roku, podobnie ja w latach poprzednich Urząd Miasta nie wydał zgody na handel zniczami, kwiatami i stroikami na miejskim terenie leżącym w sąsiedztwie Cmentarza Komunalnego i bezpośrednio przed wejściem na nekropolię.

- Handel będzie można prowadzić na targowisku miejskim - mówi "Miastu z Wizją" Anna Mista, dyrektor Wydziału Komunalnego Urzędu.

- Jest tam wystarczająco miejsca dla każdego kupca. Ponadto czynne będą kioski przed wejściem na cmentarz i automat, w którym możemy zakupić dodatkowe wkłady do zniczy.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zdecydowało, że targowisko miejskie będzie czynne przez cały październikowo - listopadowy weekend. Potwierdził to w rozmowie z naszą redakcją wiceprezes PGK Tadeusz Chruściel.

- Targowisko będzie czynne od piątku 28 października do wtorku 1 listopada - codziennie. Zarówno w piątek, sobotę 29 października, niedzielę 30 października i poniedziałek 31 października. Każdy mieszkaniec, który odwiedzając groby swoich bliskich będzie chciał zakupić kwiaty i znicze, uczyni to bez problemu. Ponadto czynny będzie nasz Zakład Pogrzebowy funkcjonujący po prawej stronie przy wejściu na nekropolię. Również tam będzie można zrobić niezbędne sprawunki.

Są też tacy, którzy (proceder powtarza się, co roku - dop. red.) nie zważając na zakazy, prowadzą handel na własną rękę - "na dziko". Takie postępowanie może jednak słono kosztować. Tym bardziej, że w czasie weekendu poprzedzającego Dzień Wszystkich Świętych, jak i w ten dzień - 1 listopada, okolice cmentarza będą patrolować wzmocnione siły policji i Straży Miejskiej.