Kadeci i kadetki walczyli na kortach

Miasto z Wizją / 21.11.2017 / Komentarze
Za nami kolejny Halowy Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Kadetów i Kadetek

W miniony weekend w centrum tenisowym Aqua-Tur kolejny raz spotkali się pasjonaci tenisa ziemnego. Tu przez dwa dni mogli zmierzyć się z rywalami podczas kolejnego Halowego Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego Kadetów i Kadetek. - W rywalizacji udział wzięli zawodnicy z Goleniowa, Gdańska, Wałcza, Wrocławia, Puszczykowa, Nowogardu, Szczecina oraz Szczecinka. W tym turnieju górą byli goście - mówi Józef Szpakowski ze Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego.

Jak relacjonuje Józef Szpakowski wśród dziewcząt w grze pojedynczej, w meczu finałowym Hanna Koczan (KKT Wrocław) pokonała 6:3, 7:6(3) Michalinę Zubko (Goleniów). Trzecie miejsce zajęły Matylda Szymczewska (KT GAT Gdańsk) i Paula Kolibska (Nowogard). W grze podwójnej, w meczu finałowym para Michalina Zubko i Hanna Koczan pokonała 6:3, 6:3 Matyldę Szymczewską  i Paulę Kolibską.

Wśród chłopców natomiast w grze pojedynczej najlepszą formą mógł się pochwalić Mateusz Klimek (KT GAT Gdańsk), który w finałowym meczu pokonał 6:4, 1:6, 6:3 Mikołaja Kończala (AT Angelique Kerber Puszczykowo). Trzecie miejsce zajęli Jakub Wawrzyniak (SKT Szczecin) i Aleksander Suchanowski (Gdańsk). W grze podwójnej, w meczu finałowym para Mateusz Klimek i Aleksander Suchanowski pokonała 7:6(5), 6:3 Mikołaja Kończala oraz Jakuba Wawrzyniaka.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie: Józef Szpakowski