Kasa dla Szczecinka i Białego Boru

Miasto z Wizją / 14.05.2020 / Komentarze
Miejsca opieki dla dzieci do 3 lat, czyli program Maluch+ z dofinansowaniem

Ponad 10 mln zł trafi do samorządów Pomorza Zachodniego na utworzenie oraz utrzymanie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. Wicewojewoda Marek Subocz podpisał umowy na dofinansowanie z rządowego programu Maluch+.

- Maluch+ to program niezwykle ważny dla rodziców, którzy chcą łączyć wychowanie dzieci z pracą zawodową. Dzięki rządowemu dofinansowaniu w samorządach powstają nowe placówki opieki, a dostępność żłobków z każdym rokiem poprawia się - mówi Marek Subocz.

W ramach podpisanych umów wsparcie na utworzenie i utrzymanie 120 nowych miejsc w 5 żłobkach uzyskało 5 gmin, min. Biały Bór (w sumie 3,6 mln zł).

Dofinansowanie w wysokości ponad 1,6 mln zł uzyskało również 6 podmiotów niepublicznych. Z dotacji z Malucha+ utworzonych będzie 145 miejsc w żłobkach w Drawsku Pomorskim, Gryficach i Szczecinku oraz 41 miejsc w klubach dziecięcych w Złocieńcu i Pyrzycach.

Tekst (opracowanie): Sławomir Włodarczyk

Źródło: Centrum Prasowe Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie